Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

G. Nausėda: svarbu, kad priemonės, kurios išaugins valstybės skolą, padėtų ekonomikai atsistoti ant kojų

Autorius: ELTA
Prezidentas G. Nausėda
Prezidentas G. Nausėda
Printer Friendly, PDF & Email

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog svarbu, kad priemonės, dėl kurių išaugs valstybės skola, suteiktų galimybę atgaivinti ekonomiką.

„Dėl valstybės skolos didėjimo, manau, kad norime mes to, ar nenorime, tam tikrus skolos rekordus fiksuos visos be išimties Europos Sąjungos valstybės, kadangi gyvename neeilinėmis aplinkybėmis, kurioms reikia neeilinių priemonių ir neeilinių žingsnių“, – penktadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.

„2009–2010 metais, nors buvo einama visiškai priešinga linkme ir karpomos išlaidos, ir didinami mokesčiai, vis tiek valstybės skola išaugo. Išaugs ji ir dabar, svarbu, kad tos priemonės, kurios ją išaugins, suteiktų galimybę ekonomikai atsistoti ant kojų. Manau, kad iš esmės nesigilinant į tai, kad kai kurios priemonės vėluoja, kai kurios sunkiai pajuda iš vietos dėl biurokratinių kliūčių, pati kryptis priemonių, mano požiūriu, – teisinga“, – pridūrė šalies vadovas.

Penktadienį Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas teigė, kad ekonominis nuosmukis šiemet bus didesnis nei 2008 metais.

„Aplinka tokia, kad COVID-19 įtakoje ekonominis nuosmukis šiemet bus turbūt didžiausias naujųjų laikų istorijoje, pralenkiantis 2008 metų šokus“, – penktadienį, pristatydamas naujausias Lietuvos banko ekonomikos prognozes, teigė V. Vasiliauskas.

Facebook komentarai