Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Gamtos rezervato inspektorius vilkų šeimyną parodė antrąją Kalėdų dieną, nors nutylėjo svarbias detales

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
S. Bartmino vaizdo įrašo stop kadras.
S. Bartmino vaizdo įrašo stop kadras.
Printer Friendly, PDF & Email

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato vyr. inspektorius Saulius Bartminas ketvirtadienio pavakare socialiniame tinkle “Facebook” pasidalino įspūdingomis nuotraukomis, kuriose užfiksuota vilkų šeimyna. Internautai aikčiojo nuo įspūdingų Kalėdų proga įdėtų nuotraukų. “Tai bent kalėdinė sėkmė”, – parašė viena internaučių.  Tačiau “Agroetai” susisiekus su S. Bartminu ir pradėjus aiškintis, ar išties tai užfiksuota šiomis dienomis, S. Bartminas pradėjo slapukauti. Jis nepateikė informacijos, kur ir kada buvo užfiksuoti vilkai.

Vėliau paaiškėjo, kad S. Bartminas yra gyvosios gamtos sergėtojas ir pasisako prieš vilkų medžioklę Lietuvoje.

“Pasiklausykite Seimo Aplinkos apsaugos posėdį ir sužinosite kieno vardu kalba ministras ir kokioje formalioje pletkų aplinkoje vyko posėdis. Kol vyksta tokie dalykai, jie (vilkai) turi būti saugomi. Jūs tik vienas iš tūkstančio abejojate, nors stebėjimų analizė buvo pateikta ir moksliniame darbe”, – “Agroetai” teigė S. Bartminas.

Savo ruožtu redakcija tik norėjo sužinoti, kur buvo užfiksuoti gražuoliai pilkiai. S. Bartminas nenorėjo to atskleisti. Buvo galima pagalvoti, kad gyvosios gamtos globėjas tiesiog nenori išduoti fakto, kur vilkai buvo užfiksuoti, kad medžiotojai staiga neimtų jų medžioti.

Vis dėlto “Agroeta” išsiaiškino, kad S. Bartminas filmuką apie minėtus vilkus susuko ne vėliau nei prieš 1,5 metų. Vaizdo klipe, kuris įkeltas 2018 m. balandžio 12 d., girdisi paukščių čiulbėjimas, būdingas labiau pavasariui, o ne Kalėdų laikotarpiui.

Pats S. Bartminas įsitikinęs, kad prieš vilkus vyksta tiesiog sąmokslas. “(...) Pasidomėkite, kad vyksta ir genetiniai tyrimai, ir paaiškėjo, kad jie (vilkai) per intesyviai medžiojami. O tai atsitiko ūkininkų ir medžiotoju užsakymu. Gerų švenčiu”, – palinkėjo Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato vyr. Inspektorius, nors šiuo konkrečiu atveju savo įraše tiesiog nutylėjo svarbią informaciją apie vilkų pasirodymo laiką. “Va, čia tai bent. Seniai laukti Pilkučiai. Tikėjausi, kad jie pasirodys visu gražumu”, – metų senumo stop kadrais pasidžiaugė S. Bartminas.

Facebook komentarai