Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Glaudūs ryšiai su pieno tiekėjais leidžia didžiausiai regiono įmonei didinti eksporto apimtis

Autorius: Kazys KAZAKEVIČIUS
Bendrovės archyvo nuotr.
Bendrovės archyvo nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Marijampolėje surengtoje verslo konferencijoje „Marijampolė globaliame pasaulyje: grėsmės ir iššūkiai“ konstatuota, jog Europos bei viso pasaulio ekonomikai lėtinant apsukas, mažesnius iššūkius patirs socialiai atsakingos įmonės, palaikančios glaudžius ryšius su tiekėjais bei vartotojais. Viena tokių įmonių – jau keturis dešimtmečius, nepaisant savininkų keitimosi, aukštos kokybės pieno produktus gaminanti UAB „Marijampolės pieno konservai“.

Tai viena didžiausių ir pajėgiausių pieno perdirbėjų Lietuvoje ir vienintelė konservuoto pieno gamintoja Baltijos regione. „Per įmonės gyvavimo laikotarpį pasiekta išties nemažai – išplėstos eksporto rinkos į 68 pasaulio šalis, užmegztos stiprios partnerystės, modernizuota gamyba“, – tvirtino bendrovės generalinis direktorius Henrikas Karpavičius, neslėpdamas, jog įmonei išlikti rinkoje bei stabiliai dirbti padėjo atsakomybė ir dėmesys žmogui, kokybei bei aplinkai.

Pasak įmonės vadovo, eksportas ir jo plėtra yra vienas svarbiausių įmonės prioritetų.  94 proc. produkcijos parduodama už Lietuvos ribų. Iš jų apie 10 proc. patenka į NVS šalis, likusi dalis keliauja į Europos Sąjungos, Afrikos, Azijos šalis, JAV, Kubą, Honkongą ir kitus tolimus pasaulio kraštus. Per pastaruosius penkerius metus net 13 kartų išaugo įmonės gaminamų produktų eksportas į Kiniją.

Prieš kelerius metus „Marijampolės pieno konservai“ Ispanijai priklausančioje Tenerifės saloje atidarė gamyklą, kurioje gaminami produktai iš kondensuoto pieno. Tai yra daugiausiai eksportuojanti pieno perdirbimo įmonė Lietuvoje, ateityje užsibrėžusi tikslą ir toliau didinti eksporto apimtis.

Marijampolės pieno perdirbimo įmonės pajėgumai leidžia per mėnesį pagaminti 2 350 tonų pieno miltelių, iki 10 milijonų sąlyginių (400 g) indelių pieno konservų, iki 1 500 tonų sviesto, iki 3 000 tonų pasterizuotos grietinėlės. Tokios gamybos apimtys nebūtų įmanomos be tamprių ryšių su pieno gamintojais, nes pieno produktų gamyboje naudojamas tik natūralus žaliavinis pienas, superkamas tik iš Lietuvos pieno gamintojų.

Šiemet įmonė supirko apie 17 proc. viso Lietuvoje gaminamo pieno, o per metus jo vidutiniškai perdirbama apie 300 tūkst. tonų. Tiesiogiai iš pieno gamintojų superkama apie 70 proc. viso superkamo žaliavinio pieno, o iš supirkimo įmonių – apie 30 proc.

„Šiemet mes pieno tiekėjams mokame vieną didžiausių pieno supirkimo kainų, kuri yra iki 6 proc. didesnė už vidutinę Lietuvoje“, – tvirtino bendrovės žaliavos skyriaus viršininkė Rita Maurušaitienė.

Pasak jos, be to, ūkiams dar mokami priedai už aukštesnės kokybės pagamintą pieną, pieno tiekėjams yra suteikiamos paskolos, kad šie galėtų modernizuotis, taip skatinant pieno ūkių augimą bei plėtrą.

Vidutinės pieno supirkimo kainos Lietuvoje 2019 m. sausio-rugsėjo mėn.:

Vidutinės pieno supirkimo kainos Lietuvoje 2019 m. sausio-rugsėjo mėn. (Žemės ūkio ministerijos duomenys).

Šaltinis - ŽŪM.

Facebook komentarai