Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Global Dairy Trade“ aukcionai: pieno produktų prekybos aikštelės indeksas vėl smuko

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Pieno produktų prekybos aikštelės „Global Dairy Trade“ (GDT) indeksas po eilinės prekybos sesijos vėl smuko. Šį kartą jo kritimas nebuvo toks ženklus kaip prieš dvi savaites (tuomet fiksuota reikšmė sudarė -4,2 proc.), bet visgi tendencija buvo neigiama ir siekė minus 0,8 proc.

Per pastarąsias 8 prekybos sesijas GDT indeksas smuko jau septintą kartą.

Šį kartą labiausiai krito sviesto miltų kaina (-10,3 proc.), taip pat pigo sviestas (-5,8 proc.) ir sūriai (-6,8 proc.). Tai svarbūs produktai formuojant GDT indeksą.

Kiti pagrindiniai pieno produktai per paskutinę prekybos sesiją brango: lieso pieno miltai (+0,1 proc.), laktozė (+7,9 proc.). Ir visgi jie nė iš tolo neprilygsta "praradimams", kurie gali daryti įtaką tendencijoms pieno rinkoje.

GDT platforma priklauso Naujosios Zelandijos kooperatyvui „Fonterra“. Okeanijos zonoje fiksuojamos tendencijos Europą pasiekia maždaug po 1,5-2 mėnesių. Tačiau tai menka paguoda Lietuvos pieno gamintojams, nes pieno perdirbėjai jiems ne tik moka pačią mažiausią kainą Europos Sąjungoje, bet ir per COVID-19 infekcijos protrūkį labiausiai tarp visų ES šalių sumažino žalio pieno supirkimo kainas.

Facebook komentarai