Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Grandininių pjūklų palyginimas. Dvikova: "Stihl" prieš "Husqvarna"

Autorius: Piotr ŠIČIOV
"Stihl" ir "Husqvarna" dvikova.
"Stihl" ir "Husqvarna" dvikova.
Printer Friendly, PDF & Email

Koks grandininis pjūklas geriausias, pjūklai malkoms pjauti, pjūklai sklypo priežiūrai, benzininių pjūklų palyginimas.

Grandininių pjūklų pasaulyje jau kelis dešimtmečius aukštas pozicijas užtikrintai užėmė du lyderiai – vokiečių STIHL ir švedų HUSQVARNA. „Agroeta“ nusprendė surengti šių dviejų gigantų dvikovą. Abiejų gamintojų grandininių pjūklų palyginimas, pliusų ir minusų analizavimas gali padėti apsispręsti ūkininkams, planuojantiems ateityje įsigyti šį įrankį, kokį gamintoją rinktis: STIHL ar HUSQVARNA.

Benzininių pjūklų palyginimas šiame straipsnyje atsižvelgia į jų tinkamumą mūsų klimatui ir kitoms Lietuvos ypatybėms. Palyginimui paimsime labai populiarius buitinius modelius STIHL 180 ir HUSQVARNA 135. Koks grandininis pjūklas geriausias?

Kuo išsiskiria grandininiai pjūklai STIHL ir HUSQVARNA

Rimtos konkurencijos dėka kiekviena kompanija kasmet išranda daugybę naujų techninių patobulinimų, skirtų dar daugiau palengvinti savo grandininių pjūklų eksploatavimą.

Pvz., STIHL išsiskiria šiomis užpatentuotomis techninėmis naujovėmis:

Sistema STIHL M-Tronic, kurios dėka benzininio pjūklo užvedimas tampa lengvesnis dėl elektroninės uždegimo sistemos. Ji savarankiškai atskiria šalto variklio paleidimą nuo jau įšilusio bei reguliuoja kuro mišinio kiekį pjūklo paleidimo momentu.

Filtras HD2. Jį gamina iš specialaus polietileno, kurio poros 70 % siauresnės už paprastų filtrų poras. Filtras HD2 atstumia alyvą ir kitus tepalus, mažiau užsiteršia, lengviau valomas.

Kompensatorius. Tai specialus įtaisas STIHL karbiuratoriuose, leidžiantis pjūklui dirbti, esant visiškai užsiteršusiam oro filtrui. Paties pjūklo galia tuo metu beveik nesumažėja.

STIHL katalizatorius – sudegina iki galo kuro likučius, o jo dėka pjūklo išmetamosiose dujose mažiau kenksmingų aplinkai ir sveikatai priemaišų.

Savo ruožtu HUSQVARNA gali pasigirti savo inovacijomis:

Sistema Air Injection. Tai išcentrinė oro valymo sistema, kurioje padidintas filtro apsivalymo intervalas.

Sistema X-Torq. Šis techninis patobulinimas sumažina kenksmingų išmetimų kiekį. Pjūklas tuomet naudoja mažiau kuro, palyginti su kitais modeliais, kuriuose tokia sistema neįdiegta.

• Sistema AutoTune. Ji automatiškai atlieka optimalių parametrų nustatymus, reikalingus stabiliam variklio veikimui.

pjuklai-malkoms-pjauti

STIHL 180 ir HUSQVARNA 135 palyginimas

Abu modeliai – STIHL 180 ir HUSQVARNA 135 pjūklai skirti malkoms pjauti ir sklypo priežiūrai. Tai yra buitiniams darbams ūkyje ne visą darbo dieną, o kartas nuo karto, kilus poreikiui.

Galia. Abiejų konkuruojančių modelių galia yra vienoda – apie 1,5 kW. Kol kas lygiosios.

Darbinis variklio tūris. HUSQVARNA 135 cilindro tūris (40,9 cm³) yra didesnis už STIHL 180, kurio tūris siekia 31,8 cm³. Įvertinant šį skirtumą techniškai, daroma išvada, kad HUSQVARNA variklis, esant tokiam tūriui, išnaudoja didesnį kuro kiekį, nes kuro sąnaudos tiesiogiai susijusios su cilindro tūriu. Šiuo atžvilgiu HUSQVARNA pralaimi varžovui.

Dėl didesnių kuro sąnaudų HUSQVARNA kuro bako talpa (0,37 l) skiriasi nuo STIHL bako talpos (0,25 l). 

Koks grandininis pjūklas geriausias.

Kainų skirtumas. STIHL atrodo patrauklesnis kainų atžvilgių – oficialaus STIHL atstovo parduotuvėse Lietuvoje 180 modelis kainuoja apie 230 eurų. Tuo tarpu panašus konkurentų modelis HUSQVARNA 135, skirtas panašiems darbams ir vartotojams, yra brangesnis – atstovybėse Lietuvoje jo kaina siekia apie 280 eurų.

Svoris. STIHL 180 sveria 3,9 kg, o HUSQVARNA 135 – 4,4 kg. Iš pirmo žvilgsnio šis pusės kilogramo skirtumas gali atrodyti kaip nežymus, bet pjaunant didesnį kiekį rąstų arba malkų, esant didesniam ir ilgesniam fizinio darbo kiekiui, šis svorio skirtumas gerai jaučiamas ūkininko rankoms STIHL naudai.

Pjovimo juostos ilgis. HUSQVARNA 135 juostos ilgis siekia 40 cm (16” colių). Tai 5 cm ilgiau už STIHL 180 pjovimo juostą (35 cm, 14” colių). Kuo ilgesnė pjovimo juosta, tuo daugiau jėgų išnaudoja variklis alkūninio veleno sukimui ir tuo greičiau “pavargsta”, susidėvi. Trumpesnė pjovimo juosta leidžia pjovimo grandinei suktis didesniu greičiu ir pjauti greičiau. Kita vertus, ilgesnė juosta palengvina storesnių medžių pjovimą.

Grandinės įtempimas be įrankių. Pjūkluose STIHL 180 įrengta grandinės reguliavimo ir įtempimo be įrankių funkcija. Tai labai praverčia, pjaunant žiemos metu, šaltyje. Tuo tarpu HUSQVARNA 135 modelyje grandinės įtempimą reikia reguliuoti tik įrankiais.

CO² emisija į aplinką. Benzininio pjūklo išmetamųjų dujų kiekis HUSQVARNA modelyje yra mažesnis (800 g/kWh) negu STIHL 180 (860 g/kWh). Švedų HUSQVARNA nuosekliai laikosi ekologiškumo standartų, kas labai būdinga Skandinavijos šalims. STIHL stengiasi neatsilikti ir deklaruoja savo benzininių pjūklų skleidžiamų išmetamųjų dujų sumažinimą 70 proc.

Facebook komentarai