Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Į Jurbarko savivaldybę atnešta voverė be galvos "išpranašavo" valdininkams neramias naktis

Autorius: Daiva BALČAITYTĖ
Rekonstruojamo stadiono vaizdas.
Rekonstruojamo stadiono vaizdas.
Printer Friendly, PDF & Email

Antra savaitė Jurbarką krečiantis korupcijos skandalas savivaldybės administraciją paliko be valdžios. Kauno apylinės teismas nuo pareigų trims mėnesiams nušalino savivaldybės Jurbarko savivaldybės administracijos direktorę Vidą Rekešienę ir jos pavaduotoją  Darių Juodaitį. Abiem pateikti kaltinimai korupcija. Jurbarkiečiai juokauja, jog dėl valdžios krizės kalta voverė be galvos, uodega nušlavusi vienos miesto mokyklos stadiono rekonstrukcijai skirtus valstybės pinigus.

Per daug pasitikėjo rangovu

Išminčiai tvirtina, kad ką pradėjęs, turi stebėti likimo siunčiamus ženklus. Jurbarko savivaldybės vadovai nesuprato įspėjimo, kai praėjusių metų spalio 25 d. į rajono valdžios priimamąjį neatpažintas asmuo atnešė krauju apsipylusią voverę nusukta galva – mojavo negyvu žvėreliu valdininkų kabinetuose ir bandė įsiveržti net pas patį merą.

Savivaldybės administracijos direktorė V. Rekešienė tada nutarė, jog išpuolį surengė psichiškai nestabilus asmuo, todėl administracijos koridoriuose įrengė vaizdo stebėjimo kameras.

Dabar gi manoma, kad tai buvo ne atsitiktinis įvykis, o pranašiškas įspėjimas dėl spalio 2 d. pasirašytos Naujamiesčio progimnazijos stadiono rangos darbų sutarties su Vilniuje registruota bendrove „Voverės namai“. Viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi įmonė įsipareigojo per metus užbaigti Naujamiesčio pagrindinės mokyklos stadiono rekonstrukciją.

Kadangi vėlyvas ruduo nebuvo palankus žemės darbams, o Valstybės investicijų programos lėšas metų pabaigoje reikia grąžinti į valstybės biudžetą, spėjama, jog projekto įgyvendinimo darbo grupė, kuriai vadovavo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas D. Juodaitis, metams baigiantis nusprendė bendrovei avansu pervesti dalį pinigų. 

Kalbama, jog patikėjus rangovų išduotu garantiniu raštu, neteisėtai užaktuota neatliktų darbų net už 180 tūkst. eurų.

Dingo kaip į vandenį

Blogiausia, kad po savivaldybių tarybų rinkimų Jurbarkas kone du mėnesius gyveno be administracijos vadovų, tai ir stadiono rekonstrukcija niekam nerūpėjo. Atsikvošėta tik birželio pabaigoje, kai Naujamiesčio progimnazijos vadovai sunerimo dėl sustojusių darbų.

Po Joninių į savivaldybę iškviesti UAB „Voverės namai“ direktorius Vytautas Pocius ir statybų vadovas Antanas Statauskas aiškino, jog nerimauti nėra reikalo, nes toks darbų grafikas ir buvo numatytas – pasak jų, gruntui susigulėti reikėjo laiko. Taip teigiama Jurbarko rajono mero sekretoriato išplatintame oficialiame pranešime.

Bendrovės vadovai Jurbarko valdžiai žadėjo iki liepos 1 d. atnaujinti stadiono rekonstrukcijos darbus – pradėta vežti skaldą, tačiau statybininkų technika stadione taip ir nepasirodė.

Jurbarko savivaldybėje kalbama, kad bendrovė „Voverės namai“ jau parduota ukrainiečiams, o naujoji jos vadovė Olena Korunets telefonu nepasiekiama – bendrovė dingo kaip į vandenį ir niekas nežino, kaip jos vadovus rasti. 

Dar iki liepos 30 d. Specialiųjų tyrimų tarnybos pradėto tyrimo Jurbarko savivaldybės administracija dėl UAB „Voverės namai“ vadovų piktnaudžiavimo kreipėsi į Kauno apylinkės prokuratūrą, rengė dokumentus bylinėtis su sutarties nevykdančiais rangovais.

Laikosi nekaltumo prezumpcijos

Specialiųjų tyrimų tarnybos pranešime žiniasklaidai teigiama, kad Jurbarko savivaldybėje tiriamos viešojo pirkimo pagrindu sudarytos sutarties vykdymo aplinkybės. Abu Jurbarko savivaldybės administracijos vadovai kaltinami piktnaudžiavimu tarnyba, dokumentų klastojimu ir padėjimu iššvaistyti turtą. Jiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti ir nebendrauti su nustatytais asmenimis.

Įtarimai pareikšti ir savivaldybės administracijos Infrastruktūros ir turto skyriaus vyriausiajai specialistei Rasai Pakštaitienei bei dviem privačios bendrovės darbuotojams.

Portalui „Agroeta“ V. Rekešienė sakė, jog sprendimą nušalinti nuo pareigų skundžia Kauno apygardos teismui. Nušalinimą ginčija ir jos pavaduotojas D. Juodaitis.

Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius jau paskelbė apie kitą savaitę planuojamą rengti neeilinį tarybos posėdį, kuriame abu administracijos vadovai turės pasitikrinti politinį pasitikėjimą.

„Darau tai savo iniciatyva, nelaukdamas opozicijos raginimų, tačiau manau, kad balsuodami politikai turėtų vadovautis nekaltumo prezumpcija. Labai tikiuosi, kad tyrimą kuruojanti Kauno apygardos prokuratūra ir teismas teisingai įvertins Jurbarko rajono savivaldybės administracijos vadovų veiksmus ir atsakys į daugeliui kylantį klausimą: klaida, porinkiminiu laikotarpiu atsiradęs kontrolės ir administracinių išteklių trūkumas, ar piktybinis interesas nulėmė jų priimtus sprendimus?“ – sakė antrą  kadenciją su  nušalintais administracijos vadovais dirbęs Jurbarko rajono meras S. Mockevičius.

Facebook komentarai