Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

I. Ruginienė: darbdaviai negali versti darbuotojų imti atostogas

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė sako, kad darbdaviai švenčių metu tampa sąmoningesni, tačiau dar pasitaiko atvejų, kai darbuotojai yra verčiami imti nemokamas atostogas.

„Absoliučiai tuščias miestas (tarpušvenčiu. – ELTA). Maloniai nustebau. Tai rodo, kad mūsų balsas nenuėjo veltui, tendencija gerėja, ir vis daugiau žmonių pasilieka namuose su savo šeima ir skiria laiko poilsiui. Tai rodo pačių darbdavių sąmoningumo pasikeitimą, kad darbdaviai įvertina visą krūvį, kuris buvo per visus metus, ir suteikia žmonėms laisvas dienas pailsėti“, – „LRT“ radijo laidoje „Ryto garsai“ sakė I. Ruginienė.

Jos teigimu, šiemet darbdaviai buvo skatinami suteikti laisvas bent dvi darbo dienas, kurios pateko į šventinę savaitę, paliekant vidutinį darbo užmokestį, neskatinant žmogaus paimti kasmetinių atostogų.

„Nors tendencija tikrai gerėja, bet neigiamų pavyzdžių yra nemažai, matome prievartą imti kasmetines atostogas, kas dar blogiau, prievartą imti nemokamas atostogas. Darbdavys tikrai neturi teisės versti. Tik su darbuotojo sutikimu galima naudotis tokiomis atostogomis“, – laidoje teigė I. Ruginienė.

Šiemet darbuotojai, šventiniu metu pasiėmę vos dvi laisvas dienas, gali atostogauti visą savaitę.

Facebook komentarai