Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Iš Argentinos draudžiama įvežti kai kuriuos citrusinius vaisius

Autorius: Agroeta
Phyllosticta citricarpa kenkėjų pažeisti citrusiniai vaisiai.
Phyllosticta citricarpa kenkėjų pažeisti citrusiniai vaisiai.
Printer Friendly, PDF & Email

Į ES iš Argentinos draudžiama įvežti kai kuriuos citrusinius vaisius. 

2020 m. gegužės – rugpjūčio mėn. valstybės narės Komisijai pakartotinai pranešė apie importo patikrinimų metu aptiktą Phyllosticta citricarpa kenksmingąjį organizmą (toliau – nurodytasis kenksmingasis organizmas) ant Argentinos kilmės Citruslimon (L.) N. Burm.f. ir Citrussinensis (L.) Osbeck vaisių.

Nors Argentina nuo liepos 1 d. pati uždraudė Citruslimon (L.) eksportą, iš šių pakartotinių aptikimo atvejų matyti, kad Argentinoje šiuo metu galiojančių fitosanitarinių apsaugos priemonių nepakanka, kad būtų užkirstas kelias nurodytajam kenksmingajam organizmui patekti į Europos Sąjungos šalis.

Todėl nurodyto kenksmingojo organizmo buvimas ant vaisių kelia nepriimtiną fitosanitarinę riziką ir tos rizikos negalima sumažinti iki priimtino lygio jokiomis šiuo metu galiojančiuose reglamentuose nustatytomis priemonėmis.

Dėl šios priežasties laikinai uždrausta įvežti Argentinos kilmės Citruslimon (L.) N. Burm.f. ir Citrussinensis (L.) Osbeck vaisius, nepriklausomai nuo to, ar jie skirti tik pramoniniam perdirbimui į sultis, ar ne.

Laikinas draudimas bus taikomas iki 2021 m. balandžio 30 d. siekiant sumažinti nuolatinę nurodytojo kenksmingojo organizmo patekimo į Europos Sąjungą ir išplitimo joje riziką, kad Argentina galėtų patobulinti savo sertifikavimo sistemą, o Komisija atliktų jos auditą.

Remiantis audito išvadomis, draudimo laikotarpio data prireikus turėtų būti patikslinta.

Reglamentas paskelbtas 2020 m. rugpjūčio 14 d., draudimas įvežti Argentinos kilmės Citruslimon(L.) N. Burm.f. ir Citrussinensis (L.) Osbeck vaisius įsigalioja nuo rugpjūčio 16 dienos.

Citrusų siuntoms iš Argentinos, kuriose yra draudžiami vaisiai ir kurios yra išsiųstos iki draudimo įsigaliojimo datos ar šiuo metu yra pakeliui į Lietuvą ar kitas Europos Sąjungos šalis, bus taikomas 20 d. nuo draudimo įsigaliojimo pereinamasis laikotarpis, kuris galios iki 2020 m. rugsėjo 5 d. Išskirtinai šioms siuntoms bus leista atvykti.

Siuntoms, atvykusioms į Lietuvą ir Europos Sąjungą po rugsėjo 5 d. numatyta trumpalaikė išimtis nebebus taikoma.

Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos informacija

Facebook komentarai