Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Auga Group“ ketina trauktis iš Varšuvos biržos

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Verslininko Kęstučio Juščiaus netiesiogiai kontroliuojama viena didžiausių Baltijos šalyse žemės ūkio investicijų bendrovių „Auga Group“ ketina išbraukti savo akcijas iš Varšuvos vertybinių popierių biržos (VVPB).

Šį pasiūlymą visuotiniam akcininkų susirinkimui teikia bendrovės akcininkė „Baltic Champs Group“, jam pritaria grupės valdyba, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą praneša „Auga Group“.

„Baltic Champs Group“ nurodo, kad šiuo metu grupės akcijos yra įtrauktos į prekybą dvejose reguliuojamose rinkose, „Nasdaq“ Vilniaus biržoje ir VVPB, tačiau faktiškai aktyvi prekyba vyksta iš esmės tik Vilniaus biržoje.

„Bendrovės akcijų buvimas ne tik reguliuojamoje rinkoje „Nasdaq“, bet ir VVPB neduoda realios naudos, reikalauja papildomų žmogiškųjų resursų, sukuria papildomas išlaidas, susijusias su listinguojamoms įmonėms keliamų ne tik Lietuvos, bet papildomai ir užsienio (Lenkijos) reguliacinių reikalavimų vykdymu“, – rašoma pranešime.

„Baltic Champs Group“ taip pat pažymi, kad jeigu grupės akcijos bus išbrauktos iš prekybos VVPB, jomis toliau bus galima prekiauti „Nasdaq“ reguliuojamoje rinkoje, dėl ko bus užtikrinta „Auga Group“ akcininkų teisių ir interesų apsauga.

„Auga Group“ per šešis šių metų mėnesius gavo 33,13 mln. eurų pajamų – 4 proc. mažiau nei pernai sausį-birželį (34,69 mln. eurų).

Grupės grynasis pelnas siekė 0,75 mln. eurų – 42,3 proc. mažiau (1,3 mln. eurų). Pelnas, neišskaičiavus palūkanų, mokesčių, nusidėvėjimo ir amortizacijos (EBITDA) mažėjo 3 proc. iki 11,14 mln. eurų (11,53 mln. eurų).

„Auga Group“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

Dvigubas kotiravimas nepasiteisina

Dvigubas vertybinių popierių kotiravimas nepasiteisina, teigia Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas V. Plunksnis.

„Galima konstatuoti, kad dvigubas listingavimas Varšuvoje nepasiteisino nė vienai Baltijos šalių įmonei – jeigu įmonės veikla ir prekės ženklas su Lenkija neturi nieko bendra, mažmeninius investuotojus sudominti sunku“, – BNS sakė V. Plunksnis.

„Tuo tarpu instituciniams, išskyrus Lenkijos pensijų fondus, nėra didelio skirtumo, per kurią biržą investuoti“, – pridūrė jis.

Be „Auga Group“, akcijas „Nasdaq“ Vilniaus ir Varšuvos biržose taip pat kotiruoja vienas didžiausių kelionių organizatorių Baltijos šalyse „Novaturas“, o Talino ir Varšuvos biržose – Estijos siuvimo grupė „Silvano Fashion Group“.

Varšuvos biržoje taip pat kotiruojamos koncerno „Icor“ valdomos pastatų priežiūros grupės „City Service“ bei elektros tiekėjos „Inter RAO Lietuva“ akcijos. Anksčiau Varšuvos biržoje taip pat dalyvavo verslininko Gedimino Žiemelio aviacijos verslo grupė „Avia Solutions Group“ bei orlaivių nuomos ir prekybos grupė „AviaAM Leasing“.

Talino ir Varšuvos biržose akcijas yra kotiravusi ir Estijos azartinių lošimų organizatorė „Olympic Entertainment Group“.

Facebook komentarai