Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Bulvių augintojai „trykšta džiaugsmu“ – produkcija realizuojama už savikainą

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Rudenį ir didesnę dalį žiemos buvusios itin žemos bulvių supirkimo kainos pastaruoju metu ėmė augti ir šiai dienai, skaičiuojama, jau pradėjo prilygti jų auginimo savikainai.

„Bulvių supirkimo kaina buvo nukritusi į rekordines žemumas 8–9 cnt/kg, dabar gi, dėl išaugusio jų eksporto, daugiausiai į Ukrainą, reikalai šiek tiek pagerėjo“, – kalbėjo kooperatinės bendrovės „Bulvių namai“ atstovas Remigijus Grumčius. Jis nesutiko įvardinti, kokia kaina šiandien bulves parduoda kooperatinė bendrovė ir sakė, kad skirtinguose ūkiuose auginimo savikaina – nevienoda, todėl augintojus tenkinanti kaina yra skirtinga.

Veršių kaime (Šakių r.) per 70 ha bulvių kartu su žmona Vaida auginantis Jonas Daugėla sako dabar ūkio produkciją parduodantis po 12 cnt/kg, bet tai vis tiek nedengia šakniavaisių auginimo savikainos.

„Prieš porą mėnesių buvo visai blogai, bet gal dėl šalčių, pūgų, kaina minimaliai pakilo ir situacija kiek pasitaisė“, – kalba ūkininkas ir tikisi, kad kaina dar kils, nors didžiąją dalį derliaus jau pardavė nuostolingai.

Linksmesnis buvo Giedrius Greičius, Jurbarko rajone auginantis apie 100 ha daržovių. „Kalbant apie bulvių supirkimo kainą galiu pasakyti, kad ji nuo 8 cnt/kg pakilo iki 12–14 ir, sakykime, jau siekia savikainą“, – sakė G. Greičius.

Daržininkas norėtų turėti produkcijos visus metus, todėl šiuo metu ima mažinti jų eksporto srautus į Ukrainą. „Nuolatiniams klientams turiu savų įsipareigojimų, bet dėl to, kad ūkio saugyklos nėra modernios, jų laikytis gana sudėtinga“, – kalbėjo G. Greičius, vildamasis, kad pavyks gauti ES paramą naujų daržovių saugyklų statybai.

Stambus bulvių augintojas Edas Sasnauskas iš Šiaulių rajono, Gruzdžių seniūnijos „Agroetai“ sakė, kad šiandien jis bulves parduoda po 12 cnt/kg, o tai – lygiai po tiek, kiek kainuoja jas užauginti.

„Sezonas bus minusinis, nes bulvių dar turiu porai mėnesių, o tai reiškia, kad didesniąją jų dalį pardaviau žemiau savikainos“, – padėtį komentavo daržininkas.

Pasak E. Sasnausko, viso to būtų pavykę išvengti, jei ūkyje būtų modernios bulvių saugyklos. Ūkininko teigimu, turint tinkamas saugyklas, būtų buvusi galimybė pralaukti sunkųjį laikotarpį ir produkcijos realizaciją pradėti atsivėrus eksporto rinkoms.

„Čia grynai valdžios neįgalumas, kuri skirstydama ES paramą pasirenka neteisingus prioritetus, neįvertina investicijų grąžos“, – dėstė E. Sasnauskas, negalėdamas nepriminti, jog nemaža dalis Lietuvos daržininkams planuojamos paramos, šiemet „per klaidą“ atiteko grūdininkams.

Facebook komentarai