Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Daugiabučio kieme akį traukia nepaprasto grožio „angelo trimito“ žiedai

Autorius: "Rinkos aikštė"
Kėdainių miesto daugiabučių namų kieme net spalio mėnesį tiek vietinių gyventojų, tiek praeivių akis traukia nepaprasto grožio augalo žiedai. Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.
Kėdainių miesto daugiabučių namų kieme net spalio mėnesį tiek vietinių gyventojų, tiek praeivių akis traukia nepaprasto grožio augalo žiedai. Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kėdainių miesto daugiabučių namų kieme net spalio mėnesį tiek vietinių gyventojų, tiek praeivių akis traukia nepaprasto grožio augalo žiedai. Sutvarkytame ir gyventojų išpuoselėtame kieme labai rūpestingai visus augalus prižiūri būrys kaimynų.

Kiemo „žvaigždė“

Su „Rinkos aikšte“ susisiekę daugiabučio namo gyventojai gyrė ir dėkojo savo kaimynei Angelei Kardašienei, kuri šį augalą labai myli ir prižiūri. Tačiau bekalbant su kaimynais paaiškėjo, kad yra ir daugiau gyventojų, kurie labai rūpinasi savo kiemu, gėlynais, žaliaisiais plotais.

Visgi kiemo „žvaigždę“, prie kurios mielai fotografuojasi praeiviai, daugiausia puoselėja ir prižiūri ponia Angelė.

Brugmansija priklauso bulvinių šeimai. Jos auginamos krūmo pavidalo, formuojami dailūs medeliai didžiuliuose vazonuose, nes lauke pas mus nežiemoja./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Angelo trimitas

Ponia Angelė „angelo trimitu“ arba brugmansija vadinamą gėlę gavo dovanų iš savo kaimynės Nijolės. Gėlės daigas buvo atvežtas iš Danijos.

„Gėlė reikalauja labai daug priežiūros, ji lyg vaikas, ją reikia laistyti, tręšti, prižiūrėti. Tuo Angelė ir rūpinasi. Na, žinoma, kai ji išvyksta, padeda ir kaimynai. Visi čia gyvena draugiškai“, – kalbėjo kaimynai.

Kiemo „žvaigždę“, prie kurios mielai fotografuojasi praeiviai, daugiausia puoselėja ir prižiūri ponia Angelė.

Žiemojimo akcija

Vietos gyventojai netgi organizuoja gėlės žiemojimo akciją, kadangi augalas lauke žiemoti negali, ji yra įnešama į rūsį, kur saugiai peržiemoja, o pavasarį vėl išnešama į kiemą.

„Angelė šią gėlę labai ją myli, kaip ir apskritai visas gėles. Moteris yra labai darbšti. Šiltuose kraštuose brugmansijos auga pastoviai lauke, išauga labai didelės.

Lietuvoje šaltas klimatas. Ją žiemoti įneša į rūsį, sandėliuką, pavasarį išneša.

Visada būna organizuojama su talka – „angelo trimito“ įnešimo/išnešimo akcija. O pražystant labai laukiam ne tik mes. Neretai gėlę fotografuoja praeiviai“, – dėstė vietos gyventojai.

Vienos puošniausių

Rašytiniuose šaltiniuose galima rasti informacijos, kad brugmansijos vienos iš puošniausių, didžiuliais svyrančiais piltuvėlio formos, baltais, geltonais, oranžiniais ar net raudonais žiedais žydinčios gėlės, dažnai vadinamos „angelų trimitais“.

Brugmansija priklauso bulvinių šeimai. Jos auginamos krūmo pavidalo, formuojami dailūs medeliai didžiuliuose vazonuose, nes lauke pas mus nežiemoja.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS, rinkosaikste.lt

Facebook komentarai

a

a