Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Gausiai iškritęs sniegas braškių augintojų neišgąsdino

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Rimantė Norkutė sakė, jog reikėjo pasistengti, kad per karantiną sėkmingai vyktų prekyba braškių daigais. Norkų braškynai žiemą išgyveno įprastai, bet tokio snieguoto gegužės ryto nesitikėjo.
Rimantė Norkutė sakė, jog reikėjo pasistengti, kad per karantiną sėkmingai vyktų prekyba braškių daigais. Norkų braškynai žiemą išgyveno įprastai, bet tokio snieguoto gegužės ryto nesitikėjo.
Printer Friendly, PDF & Email

Gamtos išdaigos tęsiasi toliau: vakar rytą kelių centimetrų sniego sluoksnį savo braškynuose rado ir Šiaulių rajone, Kėblių ir Saveikių kaimuose ūkininkaujantis Rymantas Norkus su šeimyna. Ilgametis braškių augintojas teigė, jog panašų vaizdą savo braškynuose gegužę yra matęs maždaug prieš 40 metų.

Tėvo pėdomis sekanti ir Norkų ūkyje dirbanti jo dukra Rimantė – profesionali agronomė – pasakojo, jog nors sniegas gegužės pradžioje tikrai nėra įprastas dalykas, braškėms toks trumpalaikis apsnigimas nespės pakenkti.

„Dabar Kėbliuose, kur gyvename, jau lyja, sniegas tuoj išnyks. Braškės tokių orų nebijo. Kur kas būtų pavojingiau, jei sniegas ilgiau laikytųsi, dar pradėtų šalti. Kai tikėtinos stiprios šalnos, augalus dengiame. Lyg ir nebeturėtų, pagal sinoptikų prognozes, šalčiai grįžti“, – vylėsi R. Norkutė.

Norkų braškių ūkyje pavasariniai darbai buvo jau prasidėję balandžio mėnesį, trumpam sustojo tik pastarosiomis dienomis, subjurus orams. Senieji braškynai tręšiami, ruošiama dirva naujiesiems braškių daigams, daromos lysvės ir panašiai. Šiltnamiuose, pasak R. Norkutės, visuomet yra ką veikti.

Braškės, auginamos lauke, kaip spėjo jų augintojai apžiūrėti, peržiemojusios normaliai. Buvo uždengtos agroplėvele, natūraliai sniegu užklotos. Kadangi pavasaris šilumos vis šykšti, Rimantė Norkutė svarstė, jog pirmosios uogos sunoks greičiausiai pora savaičių vėliau negu įprastai – perkopus gegužės vidurį, gal net jam besibaigiant. Pernai pirmasis derlius skintas gegužės 19 dieną. Norkai braškių nepurškia, įsigijusiems – nereikia plauti, nes uogos auginamos ant plėvelės, o tarpueiliuose būna sudėti šiaudai.  

Iš viso Norkų ūkyje auginama ne tik keli hektarai braškių, bet ir šilauogių, žirnių, gervuogių, serbentų, aviečių ir jų sodinukų. Trumpalaikis, nors ir gausus sniegas, jiems taip pat, augintojai tikisi, nepakenkė. 

Facebook komentarai