Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Grįžę iš užsienio gastroliuoja po kaimus, lanko gimines ir draugus

Autorius: Utenos žinios
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Saugi kaimynystė, atrodo, įsibėgėjo visu greičiu. Policijos pareigūnai juokauja, kad šiuo metu smalsūs kaimynai geriau už bet kokias vaizdo kameras ar patrulius stebi aplinkinius ir praneša apie pažeidimus. Jų akiratyje – saviizoliacijos nesilaikantys kaimynystėje gyvenantys žmonės. Viešinant tokius atvejus socialiniuose tinkluose, stebėtojų nesustabdo nei asmens duomenų apsauga, nei kiti apribojimai.

Kovo 23 dieną Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo 15 pranešimų dėl saviizoliacijos ir karantino sąlygų nesilaikymo, per ankstesnes porą dienų pranešta apie 8 ir 14 atvejų. Kol kas iš užsienio grįžę ir po kaimus bei viešas vietas gastroliuojantys asmenys atsiperka policijos pareigūnų įspėjimais.

Kaip informavo Utenos apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Violeta Ginaitienė, grubių pažeidimų nenustatyta, tačiau už veikas, sukėlusias pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, gresia ir piniginės baudos.

Utenos apskrityje daugiausia tokių pranešimų fiksuojama Ignalinos ir Zarasų rajonuose, dažniausiai tai būna iš užsienio grįžę vyrai.

Ignalinos rajone, Švedriškės kaime kaimynams užkliuvo iš Airijos pas motiną atvykęs sūnus. Vyras pasikalbėjo su motina pro langą neišlipdamas iš automobilio ir išvažiavo, pasak kaimynų, pas uošvius į Daugailius. Policijai nepavyko nustatyti jo buvimo vietos.

Iš Visagino paskambinę Taikos g. daugiabučio gyventojai informavo, kad jų kaimynas, išsinuomojęs čia butą, grįžo po kelių mėnesių viešnagės Vokietijoje, tačiau nesėdi užsidaręs namuose.

Zarasiškiai nerimavo, kad grįžus kaimynui iš užsienio, jo motina ir draugė nesilaiko režimo, moterys išeina apsipirkti.

Utenoje pranešta apie kovo 22 d. iš Suomijos grįžusį ir karantino sąlygų nesilaikantį vyrą.

Policijos atstovės V. Ginaitienės teigimu, tokiais atvejais susisiekiama su nurodytais asmenimis, jiems dar kartą primenamos karantino sąlygos, skiriami žodiniai įspėjimai.

Kai kurių pranešimų policijai negali patikrinti, nes grįžę iš užsienio ir pastovios gyvenamosios vietos neturintys asmenys klajoja po kaimus, apsistoja pas draugus, giminaičius.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyt, kad baudos už pavojingų ligų platinimą gali siekti iki trijų tūkstančių eurų.

Nuo kovo 24 d. sugriežtinus tvarką, visi grįžusieji iš užsienio tiesiai iš oro uosto turės keliauti į savivaldybės skirtas patalpas, kur praleis 14 dienų. Kaip skelbia Utenos r. savivaldybė, Utenos rajone gyventojus numatoma izoliuoti Sudeikių daugiafunkciame centre ir kempinge, viešbutyje „Angelas“, taip pat patalpose Bikuškio kaime.

Kristina SAKAITĖ ("Utenos žinios")

Facebook komentarai