Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Į senjorų namus belsis mobilios „skiepijimo“ brigados. Gydytojams už kiekvieną paskiepytąjį žadama iki 15 eurų

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys trečiadienį žurnalistams teigė, kad valdžia žino, kurie iš senjorų nėra pasiskiepiję, todėl pas juos esą bus siunčiamos mobilios birgados ir mėgins įtikinti skiepytis.

„Mes jau pasitestavome, pasižiūrėjome, kiek čia galėtų veikti su laiškanešiais vykstančios slaugytojos (...) Turime duomenis, kokie žmonės yra nepasiskiepiję. Mobilios brigados tiesiog vyktų ir siūlytų skiepijimąsi, nepaisant to, kad žmogus pats nesiregistruoja“, – aiškino A. Dulkys.

Jis pridūrė, kad ir šeimos gydytojai bus skatinami įtikinti gyventojus skiepytis. Jei Vyriausybė šiam sprendimui pritars, šeimos gydytojai už vieną paskiepytą pacientą prie algos prisidurtų nuo 5 iki 15 eurų. Dėl šių sprendimų, o taip pat griežtesnio kaukių naudojimo, taip pat karantino, Vyriausybė apsispręs šiandien. 

PAPILDYTA 15.45 val. Po neformalaus ministrų pasitarimo sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys pranešė, kad didžiulė diskusijos dalis apie tai, "ką mes dar galime papildomo padaryti dėl 75+ grupės žmonių, tai su laiškanešiais ir slaugytojomis iš Trakų jau keliaujame į Šilalės rajoną, Skuodą, Zarasus.“

„Žiūrėsime, kaip seksis ir ta banga gali toliau plėtotis. (...) Nuo šiandien vakcinos skirstomos po Vilniaus poliklinikas, tai reiškia, kad jos juda link šeimos gydytojų. Ir judės atitinkamai po kitas poliklinikas visoje šalyje. Taip pat pasižiūrėsime 10 tokių savivaldybių, kuriose yra daugiausiai nepasiskiepijusių senjorų“, – kalbėjo A. Dulkys.

Pasak A. Dulkio, e-sveikatoje jau yra suformuota prieiga, per kurią šeimos gydytojai mato, kurie prie jų prirašyti pacientai yra nepasiskiepiję.

Šeimos gydytojai skambins 75+ grupei žmonių ir siūlys skiepytis, o už tai šeimos gydytojams bus skirta „skatinamoji išmoka“ už kiekvieną pasiskiepijusį pacientą.

„Šiuo metu ji buvo 5 eurai už pirma doze pasiskiepijusį žmogų, o dabar už 75+ ir vyresnį asmenį bus skiriama 15 eurų. Ir šiandien šiuos teisės aktus aš pasirašysiu“, – teigė A. Dulkys, pridurdamas, kad jei senjoras sutiks, pas jį į namus atvyks mobilios komandos.

Be kita ko, kitiems pacientams bus siunčiamos SMS žinutės, kad "jų vakcina jų labai labai laukia". Už tai jis dėkojo valstybės įmonei "Registrų centras".

Šiuo metu mokamos pensijos, todėl pasiekti senjorus lengviau

Kaip ranešė ELTA, Trakų rajone įgyvendintas bandomasis projektas, kurio metu kartu su Lietuvos pašto mobiliuoju laiškininku pas senjorus lankosi ir slaugytoja, taip suteikiant galimybę senjorams pasiskiepyti nuo COVID-19 namuose, šią savaitę vyksta ir Šilalės savivaldybėje. Per pirmąsias dvi projekto dienas, kaip nurodoma Lietuvos pašto pranešime, vakcina pasirinko pasiskiepyti penkiolika asmenų.

„Projekto Trakuose metu kartu su slauge aplankėme daugiau nei 200 namų ūkių – pasiskiepijusių ir ne, o vizitų metu buvo paskiepyta dvylika asmenų. Dauguma jų gyvena atokiose vietovėse ir patiems pasiekti vakcinacijos vietą buvo sudėtinga. Nusprendus tęsti šią visuomenei svarbią iniciatyvą ir kitose savivaldybėse, kur tam yra poreikis, nedvejodami nutarėme padėti – šiuo metu laiškininkas su slaugytoja lanko senjorus Šilalės savivaldybėje“, – sako Lietuvos pašto tinklo direktorius Jonas Sadauskas.

Slaugytoja vyko kartu su laiškininku pagal jo numatytą maršrutą. Neatsitiktinai bandomajam projektui pasirinktos pastarosios savaitės – šiuo metu yra mokamos pensijos, tad didžioji dalis laiškininko lankomų gavėjų yra senjorai. Kiekvienas senjoras gali pasirinkti pasiskiepyti, jei to dar nėra padaręs, taip pat pasiskiepyti gali ir kiti lankomų namų ūkių gyventojai. Jiems išreiškus norą skiepytis, slaugytoja atlieka procedūrą pagal visus numatytus reikalavimus.

Pirmosiomis projekto Šilalėje dienomis slaugytoja kartu su laiškininku aplankė 86 namų ūkius, per šiuos vizitus pasiskiepyti pasirinko penkiolika asmenų. Planuojama, kad visi projekto metu paskiepyti asmenys antrąja vakcinos doze taip pat bus skiepijami namuose.

„Didžioji dauguma ligoninėse gulinčių COVID-19 pacientų yra nepasiskiepiję. Todėl Lietuvos pašto bendradarbiavimas ir kiekvienas pasiskiepijęs žmogus yra laimėjimas visiems mums“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Darbo dienomis per šią savaitę Šilalės rajone planuojama aplankyti daugiau nei 200 namų ūkių.

Facebook komentarai