Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lenkijos ūkininkai pradėjo 48 valandų kelių blokadą. Slovakai solidarizuojasi

Autorius: Agroeta
„Agrounia“ lyderis Michał Kołodziejczak'as.
„Agrounia“ lyderis Michał Kołodziejczak'as.
Printer Friendly, PDF & Email

Nuo antradienio ryto Lenkijos žemdirbius vienijanti organizacija „Agrounia“ pradėjo 48 valandų streiką įvairiose šalies vietose, kur pradėta kelių blokada. Ūkininkai, pasak „Agrounia“ lyderio Michał Kołodziejczak‘o, nebeturi kur trauktis.

„Tai politikai turėtų už mus kovoti. Bet jie mieliau užsiima viešaisiais ryšiais, eina iš vienos televizijos programos į kitą. Kaimas Lenkijoje miršta, ūkininkai nemato ateities. Vien per šiandien 10 kiaulių laikytojų ūkių tiesiog bankrutuoja dėl eilinių afrikinio kiaulių maro protrukių“, – sakė M. Kołodziejczak‘as.

Antradienį pranešta, kad afrikinis kiaulių maras įsisuko į dešimt ūkių. Juose visos kiaulės turės būti paskerstos.

„Ir kasdien iš verslo pasitraukia apie 50 ūkių. Mes niekada nesusitaikysime su tuo, kad gyvulininkystė šalyje išnyktų. Jūs, politikai, mus apgavote, mums meluojate, nors turėtumėte mums dirbti. Situacija yra dramatiška, nes net opozicija nėra mūsų pusėje. Šiandien opozicija yra gatvėje, šiandien opozicija esame mes“, – teigė M. Kołodziejczak‘as.

Pasak jo, „Solidarumas“, kuris kažkada kovojo už lenkų laisvę, šiandien jo tiesiog nebėra.

Ūkininkai itin nepatenkinti tuo, kad nors žemdirbiai šalį patenkina apie 70 proc. žemės ūkio produkcija, įvežtinės produkcijos kiekis šioje struktūroje didėja.

Įdomu tai, kad Lenkijos teismas jau pripažino, jog žemdirbių protestai yra teisėti, jei jie apie juos iš anksto informuoja vietos savivaldybes. 

Lenkijos ūkininkus nusprendė palaikyti ir Slovakijos ūkininkai. Jie šiandien dešimtyje šalies vietų taip pat rengia protesto akcijas.

Facebook komentarai