Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Lifosos“ grynasis pelnas per metus sumažėjo 6,4 proc. 

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovės „Lifosa“ audituotas grynasis pelnas 2020 metais sudarė 16,8 mln. eurų – 6,4 proc. mažiau nei 2019 metais.

Pajamos iš pagrindinės veiklos 2020 metais siekė 315,2 mln. eurų ir buvo 10,6 proc. mažesnės nei prieš metus.

Kaip pranešė bendrovė, šiam pokyčiui daugiausiai įtakos turėjo pernai mažėjusios pagrindinės bendrovės produkcijos, diamonio fosfato, kainos pasaulio rinkoje. Vidutinė šių trąšų kaina pernai traukėsi 16,2 proc.

Pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) pernai buvo 37,9 mln. eurų, t. y. 2,6 proc. didesnis, lyginant su ankstesniais metais. Valstybės ir savivaldybės iždą „Lifosa“ pernai papildė 32,5 mln. eurų įvairių mokesčių.

„Praėjusiais metais padėtis pasaulio trąšų rinkoje buvo pasiekusi žemiausią ciklo tašką: pirmą pusmetį buvo užfiksuotos žemiausios fosfatinių trąšų kainos per visą pastarąjį dešimtmetį. Ir nors nuo metų vidurio kainos ėmė kilti, o augimas tęsėsi iki pat metų pabaigos, tai turėjo poveikį bendrovės veiklos rezultatams. Per beveik šešis „Lifosos“ veiklos dešimtmečius esame patyrę ne vieną panašų rinkos svyravimą. Be to, prognozuojama, kad šiemet toliau kils ir fosfatinių trąšų paklausa, ir kaina, tad ateities perspektyvas vertiname optimistiškai“, – pranešime sako „Lifosa“ generalinis direktorius Rimantas Proscevičius.

Apie 98 proc. „Lifosos“ produkcijos eksportuojama. Pagrindine eksporto rinka bendrovės produkcijai realizuoti pernai liko Europa: didžioji dalis produkcijos parduota Prancūzijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Belgijos, Airijos, Ukrainos, Ispanijos ir Lenkijos rinkose. „Lifosos“ gaminiai realizuojami ir Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Afrikoje.

Facebook komentarai