Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Liūties padariniai: Lazdijų kapinėse net iki pusės metro susmego kapavietės

Autorius: Dineta BABARSKIENĖ
Po liūties Lazdijų kapinėse vaizdas kaip po karo. Autorės nuotr.
Po liūties Lazdijų kapinėse vaizdas kaip po karo. Autorės nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Po praūžusios stiprios liūties nukentėjo Lazdijų kapinės. Iš dangaus pliaupiančio lietaus žemė nepajėgė sugerti, todėl susmego vandens išplautos kapavietės.

Aplink kapines plytinčios pievos buvo virtę ežerais. Vanduo iki šiol neišdžiuvęs.

„Kas trečias kapas taip susmegęs buvo“,– sako kapinėse sutiktas ponas.

Jis – ne kapinių prižiūrėtojas, bet šalia kapinių gyvena, todėl sako viską žinantis.

Pasak jo, liūtis buvusi tokia, kad 20 litrų kibiras, paliktas kiemo vidury, buvo pilnas vandens – taip pylęs lietus Lazdijuose.

„Ne dyvai, kad kliuvo ir kapinėms“, - tikina jis.

Apžiūrime kapines. „Kai kur apie pusę metro kapai įdubo“,– rodo vyriškis.

Senosios ar naujosios kapinės labiau nukentėjo?

„Ir tos, ir tos. Kur neseniai palaidoti žmonės labiau susmego“,– pastebi jis. Mažiausiai nukentėjo tos kapavietės, kurios plokštėmis uždengtos.

Aplankiusieji artimųjų kapus darbavosi iš peties. „Pridarė žmonėms darbo. Reiks smėlio pilti, išsilyginti savo artimųjų kapavietes“,– sako mano palydovas.

„Ir mirusiems ramybės nėra“,– priduria sutikta ponia.

Lazdijų miesto seniūnė Vaida Gazdziauskienė sako, kad kapinėse apsilankė iškart po liūties. Tikina, kad vaizdas buvęs kaip po karo. „Kas antras kapelis sudubęs. Mano akimis žiūrint, vaizdas buvo tikrai labai liūdnas“,– savo įspūdžius pasakoja seniūnė.

„Akmenukai išplauti, įdubę kapavietės. Bet daug nusiskundimų tikrai nebuvo. Mieste ir namai, ir rūsiai, ir automobiliai skendo, tad čia skundų daug sulaukėme“,– teigia seniūnė.

„Žmonės vežasi žemukes, persisodina gėles“,– pasakoja V. Gazdziauskienė vėl apsilankiusi kapinėse. Anot jos, žmonės suprasdami, kad tai stichijos padariniai nesiskundžia – ramiai tvarkosi.

Neišvengta liūties padarinių ir kitose Lazdijų rajono kapinėse, tačiau ten didelės žalos nepadaryta.

Lazdijų seniūnijos kapų prižiūrėtoja Danguolė Klimienė, prižiūrinti kapines Rudaminoje, sakė, kad didelių nuostolių čia nepatirta.

„Yra tokių susmegusių kapų, bet kad labai daug, tai ne“,– teigia moteris . Anot jos, paminklų neišvartė, tačiau tie kapai, kuriuose palaidoti žmonės prieš du, tris, penkis metus – susmegę. „2002 metais palaidotas, 2018 metų kapas labiau susmegęs“,- pasakoja ji.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA