Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Maisto kainų tyrimas: karas su epidemija ir koks tikrasis mielų, pūkuotų ir socialiai atsakingų tinklų veidas?

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Tyrimas
Tyrimas
Printer Friendly, PDF & Email

Kovo mėnesio kainų tyrimas, kurį atliko kainų stebėsenos tinklapis „Pricer.lt“, vyko sunkiu Lietuvai epidemijos metu, atsiradus karantinui, gyventojų pajamų mažėjimo grėsmei, užsidarius daugeliui verslų ir likus tik maisto prekių parduotuvėms, vaistinėms ir degalinėms.

„Ir be abejo didžiulis srautas informacinių pranešimų apie tinklų pasiaukojimą, socialinę atsakomybę, saugumą, bet mes („Pricer.lt“) vadovaujamės principu – nereikia klausyti, kas ką sako, reikia stebėti, kas ką daro. Kol kas pastebėjimai nekokie ir baisu, kad neprasidėtų tikrieji Žiurkių metai (pagal kiniečių kalendorių)“, – teigia „Pricer.lt“.

2020 metų kovo fiksuojamo vidutinio pigiausių maisto produktų krepšelio kainų analizė rodo, kad pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis Lietuvos parduotuvėse kyla toliau ir, palyginus su 2020 metų vasario mėnesiu, padidėjo 0,10 Eur ir buvo 3,67 EUR (6,9 proc.) brangesnis, nei praėjusių metų kovo mėnesį.

2020 metų kovo mėnesio Pricer.lt pigiausių maisto prekių krepšelio kainų reitingas

Pakėlęs krepšelio kainą +0,50 Eur, pigiausiu krepšeliu prekybos tinklu lieka „Maxima“, antrąją vietą išlaiko „Norfa“, kuris didina krepšelio kainą +1,10 Eur.

„Lidl“, pakėlęs kainą +0,30 Eur, kyla į trečią vietą, o „IKI“ padidina krepšelio kainą +1,17 Eur ir krenta į ketvirtąją poziciją. „Rimi“ sumažino kainas -0,16 Eur, tačiau išlieka penktoje vietoje. Savo ruožtu „Barbora“ -2,34 Eur sumažina kainą. Nepaisant to, „Barbora“ lieka šeštojoje pozicijoje.

Facebook komentarai