Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Medžiotojas unikaliu būdu prikvietė ir sumedžiojo vilką. Gauja išvakarėse spėjo papjauti dar dvi avis

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
E. Jurgelėno ūkiui turėtų būti šiek tiek ramiau, nes buvo sumedžiotas vienas iš trijų probleminių vilkų.
E. Jurgelėno ūkiui turėtų būti šiek tiek ramiau, nes buvo sumedžiotas vienas iš trijų probleminių vilkų.
Printer Friendly, PDF & Email

Dėl vilkų išpuolių per 70 avių netekęs ūkininkas Edvinas Jurgelėnas gali šiek tiek atsikvėpti. Sekmadienį medžiotojai sumedžiojo vieną iš trijų probleminės vilkų gaujos pilkių. Tiesa, prieš tai ši gauja nudaigojo dar dvi E. Jurgelėno avis.

“Prieš tai vilkai papjovė dvi avis. Na, žiūrėsime, gal medžiotojams dabar seksis geriau”, – viliasi E. Jurgelėnas.

Vilką sumedžiojo Utenos medžiotojas Ruslanas Murnikovas. Kaip pasakojo jo kolega Jonas Kraujalis, R. Murnikovas sugeba privilioti vilkus.

“Jis moka kviestis ir tam naudoja žibalinę lempą. Sugeba išgauti garsą, panašų į vilko kaukimą. Ir jeigu vilkų yra ne vienas, jei didesnė gauja, kažkas iš tos gaujos narių tikrai atsilieps”, – pasakojo J. Kraujalis.

R. Murnikovas priviliojo vieną iš trijų vilkų. Du jų mindžikavo palei mišką, o trečiasis buvo išėjęs į laukymę. Medžioklė vyko tykojant. R. Murnikovas nepraleido progos ir pilkiui paleido lemtingą šūvį.

“Aš pats vilko nesu sumedžiojęs, nors medžioju jau 42-ąjį sezoną”, – teigė J. Kraujalis. Pasak jo, reikėtų bent 2-3 metus vilkus medžioti nelimituotai, kad pasimatytų tikrasis vaizdas, kokia yra vilkų populiacija. “Dabar jau sumedžiota per 40 vilkų, o limitas tik 175 vnt. Tai mes netrukus ir baigsime vilkų medžioklės sezoną”, – įsitikinęs J. Kraujalis.

“Agroeta” primena, kad E. Jurgelėno ūkyje vilkai įsisuko šiemet. Spalio viduryje probleminė vilkų gauja išpjovė net 46 ėriukus. „Tai jau ketvirtas vilkų išpuolis nuo rugpjūčio mėnesio“, – sakė Edvinas, pabrėždamas, kad iš 400 avių bandos vilkai buvo papjovę 70 ėriavedžių ir ėriukų.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA