Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Pamilę didžiuosius kochinkinus: kiaušinius parsisiuntė iš Vokietijos

Autorius: Dineta BABARSKIENĖ
Nuotraukų koliažas.
Nuotraukų koliažas.
Printer Friendly, PDF & Email

„Jų gerumas užbūrė. Jos leidžiasi paglostomos, o kai pripratinome vis pavaišinti batonu, tai tik išeini iš namų ir prisistato visas būrys, o paskui jau nepaleidžia, paskui sekioja“, – taip pasakoja apie savo numylėtas augintines didžiųjų kochinkinų veislės vištas Reda Turčinavičiūtė iš Lentvario, buvusi lazdijietė.

„Sūnui mano draugė padovanojo šilkinių vištų porelę“, – taip sako Reda viskas ir prasidėjo. Prisipažįsta, kad ji padedanti, bet labiausia paukščiais rūpinasi jos šešiolikmetis sūnus Aurimas Budrevičius.

Laikė sultonus, šilkines, bet labai nesisekė. Tiesa, laikė ir mažuosius kochinkinus, bet apsisprendė, jog nori didžiųjų. „Dabar laikome didžiuosius kochinkinus, dar turime sebraitukų ir brakelių. Mums patys geriausi vis tik didieji kochinkinai ir sebraitukai“, - patikina ji.

 Norimos veislės vištų kiaušinius parsisiuntė iš Vokietijos

Pasakoja, kad labai ilgai ieškoję didžiųjų kochinkinų, mat norėjo, kad būtų be juodų plunksnų. „Kad būtų grynaveisliai“, - tikina ji. Neradę Lietuvoje, 20 kiaušinių parsisiuntė iš Vokietijos. „Vienas buvo įtrūkęs. 13 viščiukų išsirito: 5 gaideliai ir 8 vištelės“, - sako ji pridurdama, kad parsisiųsti kiaušinių perinimui galima ir iš Olandijos, ir iš Turkijos. „Mums labai patiko šių vištų spalva tokia lyg auksinė. Pasakiška spalva. Na, ir auginti sekasi“, - aiškina Reda. Neslepia, kad pulkelį plės: ieško ir kiaušinių perinimui, ir gaidžio.

a

„Perinti į inkubatorių kiaušinius dėsiu vasario pabaigoje, kovą jau turėsiu mažylių. Bandė perinti ir pati višta, bet kiek patupėjusi, perisgalvojo ir paliko kiaušinius, tai dabar perinu  inkubatoriuose“, - sako ji pridurdama, kad iš pradžių vieną inkubatorių nusipirko, neužteko, dar ir antrą įsigijo. Neslepia, kad už veislinių vištų vieną kiaušinį perinimui tenka pakloti ir 3 eurus.

Vyras namelius pastatęs, gardelius padaręs šiems plunksnuotiems gražuoliams.

 Šia „liga“ visa šeima serga jau ketveri metai.

Reda tikina, kad šių savo gražuolių nepjaus ir nevalgys, o štai kiaušinukus valgo. Sako, jie šiek tiek mažesni nei įprasti.

Kaime įprasta: vištoms ir sriuba, ir kotletukai, delikatesas – varškė

Augina ir dedekles. Kiaušinių pakanka ir jiems patiems, ir bičiuliams. „Visi nori naminių“, - tikina ji. Jų krašte 10 kiaušinių už 2 eurus galima nusipirkti. Paukštininkė sako, kad viskas brangsta, taip ir kiaušiniai. „Kviečių maišas 12 eurų jau kainuoja turguje“, - sako pati pirkusi, mat pašarus savo augintinėms perka iš ūkininkų.

Kiaušinius vištos deda ir žiemą, nors nieko specialaus ar ypatingo joms neduoda: tinka ir nuo šeimininkų stalo likęs maistas. „Duonos, batono paduodu. Lieka sriubos ir tą vištoms atiduodu. Koks kotletukas ir jį supjaustau: vištukėms nunešu. Kombikormas, kviečiai, virtos morkų lupenos, virtos bulves, kiaušinių lukštus padžiovinu. Na, vitaminų irgi nuperku, bet labai retai“, - vardija ji.

a

Lepina savo veislines višteles – varške. „Labai patinka. Retai, bet duodu“, - sako ji. Vištidė pakankamai šilta, o šviesos niekad nedega specialiai tik tiek, kiek per langelį patenka. „Bet ir mano močiutė visada turėdavo kiaušinių ar vasarą, ar žiemą ir jokios šviesos net nebuvo tam tvartelyje. Kai šalta labai, neleidžiu laukan į aptvarą. O vasarą jos kieme vaikšto“, - pasakoja paukščių augintoja. Sako, kad atleidžia, jei ir kokią gėlę iškapsto, mat ji vilkdalgių ir viendienių nemenką kolekciją augina.  

Facebook komentarai

bas

a