Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Prezidentūra apie cukraus mokestį: pagrindinis tikslas būtų pozityviai keisti žmonių elgseną

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

„Swedbank“ vyriausiajam ekonomistui Nerijui Mačiuliui pirmadienį pasiūlius diskutuoti apie cukraus mokestį, prezidento vyriausiasis patarėjas, Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Simonas Krėpšta sako, kad pagrindinis šio mokesčio tikslas būtų pozityviai keisti žmonių elgseną, o surenkamos lėšos būtų antrinis efektas.

„Nuodėmių mokesčiai, pavyzdžiui, akcizai tabaku,i iškastiniam kurui skatina mažiau vartoti šių prekių ir taip pozityviai keisti žmonių elgseną. Cukraus mokestis yra panašaus pobūdžio ir jo pagrindinis tikslas yra mažinti kenksmingų medžiagų, šiuo atveju cukraus, vartojimą, o surenkamos lėšos yra antrinis efektas“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė S. Krėpšta.

Jis taip pat pakartojo, kad pirmadienį Prezidentūroje vykusios diskusijos apie mokesčių sistemą metu buvo aptarta galimybė įkurti Mokesčių ekspertų grupę.

„Ji labai nuosekliai išanalizuotų gana gerai žinomas mūsų mokestinės sistemos ydas, tokias kaip pernelyg mažas mokesčių sistemos stabilumas, netolygumai ir neteisingumas apmokestinimų ir tarifų prasme, taip pat ir kitas priemones, kurios visų pirma galėtų daryti teigiamą įtaką elgsenai“, – sakė prezidento patarėjas.

N. Mačiulis pirmadienį sakė, kad cukraus mokestis didelės naštos gyventojams nesudarytų, tačiau leistų turėti teisingesnę mokesčių sistemą ir keistų gyventojų elgseną į gerą pusę.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA