Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Rusai naikintuvais subombardavo elevatorių su 30 tūkst. tonų grūdų

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Kaip skelbiama, į elevatorių kompleksą buvo numestos trys aviacinės bombos, akimirksniu sunaikinusios ir apie 30 000 tonų grūdų.
Kaip skelbiama, į elevatorių kompleksą buvo numestos trys aviacinės bombos, akimirksniu sunaikinusios ir apie 30 000 tonų grūdų.
Printer Friendly, PDF & Email

Pildosi ekspertų prognozės dėl Rusijos okupantų siekių Ukrainoje, parklupdyti šią šalį vadinamuoju Golodomoru (ukr. Голодомор; iš „морити голодом“ – „numarinti badu“).

Netoli Rubižnojės gyvenvietės, kuri yra Ukrainos rytuose ir dėl kurios vis dar vyksta aršios kovos, Rusijos naikintuvai subombardavo didžiulį elevatorių, kuriame buvo sandėliuojama apie 30 000 tonų grūdų.

„Elevatoriuje galėjo būti iki 30 000 tonų grūdų. Rašistai (rusų kariai – aut. pastaba) nori sukelti naują Golodomorą. Ne vienoje vietoje užfiksavome, kad okupantai išveža grūdus į Rusijos Federaciją“, – šį rytą teigė Luhansko srities vadovas Sergėjus Gaidajus.

Vakar pranešta, kad Rusijos kariuomenė sunaikino didelį grūdų sandėlį ir Severodonecke.

Jau anksčiau skelbta, kad Ukraina negali į pasaulio rinkas eksportuoti apie 4,5 mln. tonų grūdų dėl Juodojoje jūroje vykdomos Rusijos Federacijos laivyno blokados.

Golodomorą 1932–1933 m. įvykdė tuometinė sovietų valdžia Ukrainoje, kurio metu mirė nuo trijų iki keturiolikos milijonų žmonių.

Ukrainos vyriausybė nuo 1991 m. siekia, kad Golodomoras būtų pripažintas genocido aktu. 2018 m. tą pripažino 23 valstybės. Lietuva (kaip Baltijos asamblėjos) narė Golodomorą genocidu pripažino 2007 m. lapkričio 24 d.

Facebook komentarai

a

a