Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Smulkiems ūkiams modernizuoti papildomai skirti 4 mln. eurų

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio ministerija skyrė papildomų lėšų pagal atskiras Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones, o tai turėtų labiausiai nudžiuginti smulkiuosius ūkininkus.

„Galimybe gauti paramą (15 tūkst. Eur vienam paramos gavėjui) modernizuoti savo ūkius smulkieji ūkininkai naudojosi itin aktyviai. Tiek dėl paramos pieninės galvijininkystės sektoriui, tiek kitiems sektoriams kreipėsi itin daug (2 235) pareiškėjų, kurių bendra prašoma paramos suma viršijo skirtąją“, – aiškina ŽŪM.

Nacionalinė mokėjimo agentūra sudarė smulkių ūkių valdytojų paraiškų pirmumo eiles ir paaiškėjo, kad į pirmumo eilę pateko 354 ūkiai, kurie kreipėsi dėl paramos pieninės galvijininkystės sektoriui.

Bendra jų prašoma paramos suma sudaro 5,25 mln. Eur, tuo tarpu šiam sektoriui atstovaujančius smulkiuosius ūkininkus paremti skirta 5 mln. Eur. Suskaičiuota, kad paramos visiškai pakanka 310 pareiškėjų, likusiems 40 paramos lėšų pakanka iš dalies.

ŽŪM nutarė skirti trūkstamus 250 tūkst. Eur, todėl visos pienininkų paraiškos bus patenkintos.

Įvertinus visų smulkiųjų ūkininkų paraiškas, atrankos kriterijams atitiko 1 881 paraiška, o bendra prašoma paramos suma sudaro daugiau kaip 28 mln. Eur, nors šiam paraiškų rinkimo etapui buvo skirta tik 10,2 mln. Eur.

Suskaičiuota, jog paramos visiškai pakanka 339 pareiškėjams, surinkusiems 90-80 atrankos balų. Pareiškėjų, surinkusių 75 atrankos balus, kuriems paramos pakanka iš dalies, yra 608. Tad būtent šiam paraiškų skaičiui papildomai bus skirta beveik 4 mln. Eur.

Facebook komentarai