Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Stichiniai snygio rodikliai pasiekti nebuvo. Tūkstančiai žmonių dar vis be elektros.

Autorius: Anykšta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvoje pastarąją parą vyravęs stiprus snygis nepasiekė nei stichinių, nei katastrofinių rodiklių, sako Hidrometeorologijos tarnybos specialistai.

„Nei stichinio, nei katastrofinio meteorologinio reiškinio rodikliai nebuvo pasiekti“, – BNS trečiadienį sakė tarnybos Meteorologinių stebėjimų skyriaus vyresnioji specialistė Marilė Kosaitė.

Pasak jos, didžiausi sniego dangos kiekiai buvo fiksuoti vidurnaktį ar kelios valandos po jo, šiuo metu dėl teigiamos temperatūros jie palaipsniui mažėja.

„Storiausia sniego danga šiuo metu yra pietryčių ir vidurio Lietuvoje. Pažymėtinas Širvintų rajonas, ten šiandien 8 valandą fiksuoti net 38 centimetrai. Taip pat sniego dangos storis viršija 30 centimetrų Anykščių, Utenos, Vilniaus rajonuose“, – sakė M. Kosaitė.

Didžiausias sniego prieaugis pastarąją valandą buvo užfiksuotas Radviliškio rajone esančioje Šeduvos meteorologijos stotyje.

Pasak jos, šis stiprus snygis gali atrodyti neįprastas, nes tiek daug sniego pastaraisiais metais neiškrisdavo, tačiau tikrai nėra didžiausias per 15 metų, kaip kartais teigiama: panašus snygis fiksuotas 2016 metais. Tuomet Telšiuose per parą prisnigti 32 centimetrai.

„Kadangi nebuvo pasiekti stichinio meteorologinio reiškinio rodikliai, tai tiesiog įprasta žiema. Tiesiog galbūt keista palyginus su keliais pastaraisiais metais“, – sakė Hidrometeorologijos tarnybos specialistė.

Pasak jos, artimiausių dienų prognozės leidžia manyti, kad šie rodikliai jau ir nebebus pasiekti, nes snygis rims, o sniegas nebebus toks šlapias.

Trečiadienio naktį ugniagesiai daugiau kaip 300 kartų vyko šalinti nuo sniego nulūžusių medžių, pranešta apie neišvažiuojamus kelius, elektros neturėjo per 50 tūkst. namų.

anyksta.lt

BNS: Lietuvoje be elektros tebėra apie 14 tūkst. namų ūkių

„Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) ketvirtadienio ryto duomenimis, dėl pastarąsias paras iškritusio gausaus šlapio sniego visoje Lietuvoje be elektros yra apie 14 tūkst. namų ūkių.

Vilniaus regione yra apie 6,6 tūkst. vartotojų be elektros, Utenos – apie 4,2 tūkst., Alytaus – apie 2,6 tūkst., Kauno – apie 700 ir Panevėžio regione apie 150 vartotojų, neturinčių elektros.

Iš viso elektros energijos tiekimas, kuris buvo nutrūkęs ilgiau nei 3 minutes, atnaujintas apie 220 tūkst. klientų (įskaitant pasikartojančius gedimus). Likusi dalis gedimų, apie 40 proc., sutvarko automatika.

Nors pasibaigus intensyviam snygiui gedimų mažiau, atnaujinus vis dar atsiranda ir naujai nutrūkstančių elektros oro linijų, kai vėl užvirsta medžiai. ESO primena, kad elektros energijos tiekimo sutrikimų priežastis – šlapio sniego apdraba, kuri susikaupė ant medžių. Neatlaikę sniego svorio medžiai ar jų šakos lūžta ir virsta ant skirstomojo elektros tinklo oro linijų.

Gedimai šalinami toliau – didžiausias prioritetas ketvirtadienį atkurti elektrą tiems gyventojams, kurie jos neturi ilgiausiai.

ESO specialistai dirba dieną ir naktį, kad elektros tiekimas būtų atkurtas kuo operatyviau. Pajungti beveik visi įmanomi pajėgumai, pasitelktos maksimalios pajėgos. Mobilizuotos tiek operatyvinės brigados, tiek kiti padaliniai, kurie gali vykdyti darbus. Ketvirtadienį nuolat gedimus taiso apie 230 brigadų. ESO toliau nuosekliai bendrauja su savivaldybėmis, vietos seniūnijomis ir miškų urėdijų padaliniais siekiant kuo skubiau atnaujinti elektros energijos tiekimą.

Facebook komentarai