Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Strateginio plano svarstymas – be žemdirbių atstovų, antradienį – interpeliacija žemės ūkio ministrui 

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Asociatyvi nuotr. Gedimino Stanišausko nuotr.
Asociatyvi nuotr. Gedimino Stanišausko nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius pripažino, jog tokios karštos savaitės pradžios seniai nėra buvę. Šiandien pristatomas, svarstomas Strateginis planas, bet – be žemdirbių atstovų. Rytoj Seime – interpeliacija žemės ūkio ministrui.  

„Po šiandienos žemės ūkio ministerijos akibrokšto užvirė kraujas. Norisi lėkti į Vilnių ir visomis jėgomis šaukti. Bet... Ketvirtadienį Lietuvos ūkininkų sąjungos išplėstiniame prezidiumo posėdyje priimtas sprendimas oficialiai, su savo vėliava galimoje žemdirbių akcijoje nedalyvauti, kad nebūtų dingsties mus, organizacijų vadovus, apkaltinti politikavimu.  Žemdirbių iniciatyvas palaikome, jų interesus giname“, – sakė R. Juknevičius.

Neinformuota nei Žemės ūkio taryba, nei atitinkamos asociacijos

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius sakė, jog tiesiogiai apie Strateginio plano pristatymą, svarstymą nebuvo informuota nei Žemės ūkio taryba, nei atitinkamos žemdirbiškos asociacijos.

„Pradėjome aiškintis, kodėl taip atsitiko. Paaiškėjo, jog informacija buvo pateikta gegužės 31 dieną internetiniame žemės ūkio ministerijos portale. Mes, pasirodo, turėjome žinutę pamatyti. Patys kalti, kad nepamatėme.

Kilo įvairių minčių, kodėl nesikvietė mūsų organizacijų į Strateginio plano aplinkosauginių priemonių dalies pristatymą. Kai organizacijų dalyvavimas kokiame nors svarstyme, pristatyme būna reikalingos tam, kad žemės ūkio ministerija užsidėtų pliusą, gauname po tris-keturis kvietimus ir dar priminimą.  Man atrodo, kad ministerija jau ne pirmą kartą linkusi išvengti viešų diskusijų, kritikos“, – tvirtino R. Juknevičius.

LŪS pirmininko nuomone, toks akibrokštas gali reikšti, kad žemdirbiams Strateginio plano aplinkosauginės dalies net nebereikės įgyvendinti.

Raimundas Juknevičius teigė sulaukęs daug žemdirbių skambučių, kuriais teirautasi, kodėl organizuotai nevykstama į sostinę su vėliavomis ir traktoriais pareikšti savo nuomonę ir dėl šio, ir dėl žemės ūkio ministro interpeliacijos klausimo.

Bet praėjusį ketvirtadienį Lietuvos ūkininkų sąjungos išplėstinio prezidiumo posėdžio metu nuomonės dėl galimos akcijos palaikymo išsiskyrė. Lygiai pusė balsų buvo už tai, kad LŪS turėtų oficialiai palaikyti akciją ir joje dalyvauti. Kita buvo linkusi akcijoje dalyvauti kaip bendruomenė, bet ne kaip Sąjunga.

„Neseniai vykusiame suvažiavime LŪS dar kartą patvirtino nepasitikėjimą žemės ūkio ministru. Šiuo klausimu niekas nepasikeitė. O dėl lygaus nuomonių pasidalinimo Sąjungos išplėstinio posėdžio metu, nusprendėme oficialiai galimoje žemdirbių akcijoje nedalyvauti“, – sakė Raimundas Juknevičius. LŪS vadovas neabejoja, jog vienokia ar kitokia forma žemdirbiai tikrai susirinks į Vilnių  išreikšti savo poziciją. Neturėtų trūkti ūkininkų ir Seimo balkone.            

Trūksta tęstinės žemės ūkio politikos

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius tvirtino, jog gerai išmanančio žemės ūkio sektorių ministro – kaip ir nebuvo. Ministro, kuris žemės ūkio ministerijai vadovautų protingai, kurdamas tikrai veikiančią ir ilgalaikę strategiją, irgi reiktų praeityje gerai paieškoti.

„Žemės ūkiui vadovaudavo tiesiog žmogus, kuriam reikėdavo, politikams laimėjus rinkimus, suteikti postą. Kokio tik plauko žemės ūkio ministrų esame turėję!“, – atvirai baisėjosi R. Juknevičius.

LŪS pirmininkas minėjo Lenkijos pavyzdį. Ten veikia buvusių Lenkijos žemės ūkio ministrų savotiškas klubas. Buvę ministrai reguliariai renkasi, diskutuoja. „Be abejonės, tie žmonės tikrai daro poveikį  šalies žemės ūkio politikai. Kitaip tariant – Lenkijoje žemės ūkio politika yra tęstinė. O pas mus... Per kadenciją Lietuvoje, būna, pasikeičia trys žemės ūkio ministrai su savo vizijomis ir politika. Tai yra mūsų nelaimė ir tikra tragedija. Pradedame atsilikti nuo kaimynų, nors anksčiau mūsų žemės ūkis buvo stipresnis negu latvių ar estų. Dabar pagal kai kuriuos parametrus kaimynai ne tik pasivijo, bet ir aplenkė mus.  Daugumoje atvejų kvėpuoju į nugarą. O nuo lenkų gaunam į kaulus be išlygų. Lietuva nebando savęs surasti žemės ūkio politikoje“, – tiesiai sakė.

 

Facebook komentarai

bas

a