Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Teismas kaltu pripažino asmenį, neteisėtai nušovusį briedę ir bandžiusį apgauti pareigūnus

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Utenos apylinkės teismas kaltu pripažino asmenį, neteisėtai nušovusį vaikingą briedžio patelę. Bandydamas apgauti Aplinkos apsaugos departamento pareigūnus medžiotojas teigė, kad briedė buvo sužeista.

2019 m. lapkričio pabaigoje Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo pranešimą, kad viename iš Utenos rajono medžioklės plotų vienete sumedžiota suaugusi briedžio patelė. Tuo metu jau buvo pasibaigęs šių gyvūnų medžioklės terminas.

Pranešimą pateikė medžiotojas, pats ir sumedžiojęs minėtą briedžio patelę. Jo teigimu, gyvūnas buvo akivaizdžiai sužeistas – sunkiai ėjo, todėl, vadovaudamasis Medžioklės taisyklių nuostatomis, gyvūną sumedžiojo, nors medžioklės terminas buvo pasibaigęs.

Iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad tai įprastas atvejis, bet pareigūnai nusprendė patikrinti informaciją. Nuvykus į vietą, aplinkos apsaugos pareigūnams situacija pasirodė kur kas keblesnė, nei pateikė medžiotojas. Iš tiesų briedžio patelės priekinės dešinės kojos kelio sąnarys buvo sužeistas, bet žaizda  – šautinio pobūdžio, atsiradusi iš arti šovus gyvūnui į koją, taip pat be jokių kraujavimo požymių.

Pareigūnams kilo įtarimų, kad sumedžiota briedžio patelė visai nebuvo raiša, kaip teigia ją sumedžiojąs medžiotojas, o į koją šauta jau gyvūnui esant negyvam, siekiant užglaistyti neteisėtą  sumedžiojimo faktą.

Sumedžiotą briedę pareigūnai pristatė į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą. Ekspertų išvada patvirtino, kad gyvūnas sumedžiotas sveikas, koja sužalota po mirties. Paaiškėjo, kad buvo ne tik šauta į nebegyvo gyvūno kelį, bet ir perlaužtas tos pačios kojos petikaulis.

Ekspertai išaiškino ir dar vieną svarbią detalę – neteisėtai sumedžiota briedė buvo vaikinga, o tai reiškia, kad žala gamtai už neteisėtai sumedžiotą vaikingą briedžio patelę gali siekti 7 186 eurus.

Nors neteisėtai vaikingą briedžio patelę sumedžiojęs asmuo neigė šovęs į sveiką gyvūną,  administracinio nusižengimo bylą išnagrinėjęs Utenos apylinkės teismas po daugybės teismo posėdžių pripažino asmenį kaltu padarius administracinį nusižengimą ir priėmė sprendimą  skirti 800 eurų administracinę nuobaudą, teisės medžioti atėmimą vieniems metams bei ginklo (graižtvinio šautuvo su optiniu taikikliu), kuriuo sumedžiota briedžio patelė, konfiskavimą. Taip pat pažeidėjui bus pateiktas ieškinys atlyginti padarytą žalą gamtai.

Facebook komentarai