Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vokietijos vyriausybė siekia paspartinti SGD terminalų statybą

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vokietija planuoja priimti įstatymą, kuris paspartintų suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų statybą, Berlynui siekiant užsitikrinti alternatyvius energijos išteklių tiekimo šaltinius ir sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų importo, informuoja dpa.

Įstatymo projektą, kuris pagreitintų SGD terminalų įgyvendinimą Vokietijos šiaurėje, parengė Ekonomikos, Aplinkos apsaugos ir Teisingumo ministerijos. Naujienų agentūra dpa iš šaltinių Ekonomikos ir technologijų ministerijos sužinojo, kad projektas dar turi būti patvirtintas.

Vokietija planuoja SGD terminalus statyti Štadėje, Vilhelmshafene, Brunsbiutelyje ir kitose vietose. Rusijai tęsiant Ukrainos bombardavimą, Vokietijos valdžia šių projektų įgyvendinimą nori pagreitinti.

Dokumente, kurį matė dpa žurnalistai, nurodoma, kad juo siekiama visas SGD terminalų patvirtinimo ir licencijavimo bei viešųjų pirkimų procedūras baigti kur kas greičiau, nei esant dabartinei teisinei tvarkai, o tai leistų greičiau integruoti SGD į Vokietijos rinką.

Įstatymas tam tikrais atvejais leistų už licencijavimą atsakingoms institucijoms laikinai netaikyti kai kurių reikalavimų, pavyzdžiui, poveikio aplinkai vertinimo.

Įstatymas galiotų tiek laivams-saugykloms, tiek antžeminiams SGD terminalams, ir jie galėtų pradėti veikti greičiau.

Vokietija savo planus sumažinti priklausomybę nuo rusiškų gamtinių dujų ėmė svarstyti dar sparčiau po to, kai praėjusią savaitę Rusija sustabdė dujų tiekimą Lenkijai ir Bulgarijai.

Vokietija itin priklausoma nuo energijos išteklių importo iš Rusijos. Kovą rusiškos dujos sudarė 55 proc. Vokietijos dujų importo, anglys – 50 proc., o naftos žaliava – 35 proc.

Facebook komentarai

a

a