Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Įsigalioja ES ir Vietnamo prekybos susitarimas

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Rugpjūčio 1 d. įsigalioja ES ir Vietnamo prekybos susitarimas, tad ES eksportas į Vietnamą bus apmokestinamas mažiau. Ilgainiui pagal šį susitarimą bus panaikinti muitai 99 proc. visų prekių, kuriomis tarpusavyje prekiauja susitarimo šalys.

Europos įmonėms taip pat bus lengviau vykdyti veiklą Vietname, nes jos galės investuoti ir dalyvauti konkursuose dėl viešųjų sutarčių tokiomis pat sąlygomis, kaip vietos konkurentai.

Pagal naująjį susitarimą, taikant griežtus, teisiškai privalomus ir vykdytinus įsipareigojimus siekti tvaraus vystymosi, ekonominė nauda neatsiejama nuo darbuotojų teisių, aplinkos apsaugos ir Paryžiaus klimato susitarimo.

Vietnamas yra antras pagal dydį (po Singapūro) ES prekybos partneris Pietryčių Azijos valstybių asociacijoje (ASEAN). Per metus prekybos prekėmis vertė siekia 45,5 mlrd. EUR (2019 m.), o paslaugomis – apie 4 mlrd. EUR (2018 m.).

Pagrindinės ES į Vietnamą eksportuojamos prekės – aukštųjų technologijų produktai, įskaitant elektros prietaisus ir įrangą, orlaiviai, transporto priemonės ir vaistai. Vietnamas į ES daugiausia eksportuoja elektronikos prekes, avalynę, tekstilės gaminius ir drabužius, taip pat kavą, ryžius, jūros gėrybes ir baldus.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA