Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Įsiskolinę ūkininkai avansinių išmokų nesulauks

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Jau po keliolikos dienų Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) pradės net 313 mln. eurų avansinių išmokų išmokėjimą, tačiau avansas Kaimo plėtros programos dalyviams bus  mokamas tik tuo atveju, jei ūkiai neturi įsiskolinimų Valstybiniam socialiniam draudimo fondui (Sodrai) bei Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI).

2019 m. paraiškas gauti išmokas už deklaruotas žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius pateikė 124 tūkst. ūkininkų, iš kurių 74 tūkst. kreipėsi paramos pagal KPP priemonę „Išmokos už vietoves, kuriose yra gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“. Tačiau nemaža dalis pateikusių pagal šią priemonę paraiškas ūkininkų nelaiko gyvulių, todėl išmokas gaus tik 48 tūkst. paramos gavėjų.

Planuojama, kad 280 mln. Eur tiesioginių išmokų avansas pasieks iki 99 proc. pareiškėjų. Tuo tarpu pagal KPP priemonę „Išmokos už vietoves, kuriose yra gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ 33 mln. Eur avansas bus išmokėtas iki 96 proc. ūkininkaujančių nederlingose žemėse pareiškėjų.

Avansas bus mokamas nuo spalio 16 d. iki lapkričio 30 d. Planuojama, kad ūkininkaujantys nederlingose žemėse ūkininkai sulauks 33 mln. Eur avansinių išmokų.

„Fiziniai asmenys, pateikusieji paraiškas pagal su plotu susijusias kaimo plėtros programų priemones, gali gauti išmokas tik tuo atveju, jei neturi įsiskolinimų „Sodrai“, – teigia NMA.

 Tuo tarpu juridiniams asmenims paramos lėšos gali būti mokamos tik tuo atveju, jei šie asmenys neturi įsiskolinimų Sodrai ir VMI. Tiesa, ši nuostata netaikoma įstaigoms, kurių veikla yra finansuojama iš valstybės ar savivaldybės biudžeto, bei juridiniams asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai.

Facebook komentarai