Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Italijoje dėl krizės 700 tūkst. vaikų neteko galimybės pakankamai pavalgyti

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Dėl koronaviruso sukeltos krizės Italijoje maždaug  700 tūkst. vaikų neturi galimybės pakankamai pavalgyti, sekmadienį pranešė didžiausia šalies ūkininkų organizacija.

Organizacijos „Coldiretti“ teigimu, pandemijos krizės sukeltus ekonominius sunkumus dar labiau apsunkino mokyklų uždarymas, reiškiantis, kad vaikai iš neturtingų šeimų neteko galimybės nemokamai papietauti.

„Jaunesnių nei 15 metų vaikų, kuriems reikalinga pagalba maistu ar pieno produktais, skaičius šiuo metu sieki 700 000“, – sakoma pranešime.

Tarp labiausiai nuo krizės nukentėjusių žmonių yra sezoniniai ir laikinieji darbuotojai ir jų šeimos, smulkaus verslo savininkai ir prekybininkai.

Nelegalūs darbuotojai taip pat nukentėjo, nes paprastai jie neturi santaupų, o neturėdami dokumentų negali gauti valstybės paramos.

Problemą dar padidino kylančios maisto kainos. Balandį „Coldiretti“ pranešė, kad vaisiai pabrango 8,4 proc., daržovės 5 proc., pienas – 4,1 procento.

Tuo tarpu šimtai labdaros asociacijų visoje Italijoje bando padėti skurstantiesiems.

„Coldiretti“ teigė, kad 39 proc. apklaustų italų nurodė esą pasirengę paremti organizacijos pastangas aukodami pinigų ar maistų produktų.

Facebook komentarai