Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Įvežant naudotą žemės ūkio techniką iš trečiųjų šalių, būtina pasirūpinti reikalavimų įgyvendinimu

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Valstybinė augalininkystės tarnyba, reaguodama į kitų Europos Sąjungos šalių pranešimus apie nustatomus pažeidimus įvežant naudotą žemės ūkio techniką iš trečiųjų šalių (pastaruoju metu daugiausia neatitikimų užfiksuota tokioms siuntoms iš Japonijos), primena, kad naudota žemės ūkio technika, įvežama iš trečiųjų šalių, turi atitikti Europos Komisijos reglamento eikalavimus ir turėti tai patvirtinantį fitosanitarinį sertifikatą.

“Ant įvežamos naudotos žemės ūkio technikos ar kartu su ja neturi būti papildomų medžiagų: tokių kaip augalų likučiai, medienos pjuvenos ar dirvožemis. Jeigu gabenant žemės ūkio techniką kaip absorbentas naudojamos medienos pjuvenos, jos turi atitikti specialiuosius reikalavimus, nurodytus EK reglamento priede, ir informacija apie tai turi būti pateikta siuntą lydinčiame fitosanitariniame sertifikate”, – akcentuoja Augalininkystės tarnyba.

Pavyzdžiui, įvežant naudotą žemės ūkio techniką iš minėtos Japonijos, ir siuntoje naudojant spygliuočių (Pinales) medienos pjuvenas kaip absorbentą, jos turi būti apdorotos.

Facebook komentarai