Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Japonija atvėrė rinką lietuviškai paukštienai

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Vilnius, sausio 30 d.). Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT) pasiekė žinia, kad Lietuvos gamintojai gali eksportuoti paukštieną ir jos gaminius į Japoniją.

Paukštienos eksporto klausimų derinimas įgavo pagreitį praėjusių metų birželio mėnesį. VMVT pateikė Japonijos atsakingai institucijai užpildytą rizikos vertinimo klausimyną, o gruodį buvo suderintas veterinarijos sertifikatas dėl paukštienos, jos pusgaminių ir gaminių eksporto iš Lietuvos.

Paukštieną eksportuoti leista keturioms Lietuvos įmonėms, kurios atitiko Japonijos veterinarijos reikalavimus: akcinei bendrovei „Kaišiadorių paukštynas“, „Vilniaus paukštynas“, kooperatinei bendrovei „Baltoji plunksnelė“ (Vilniaus r.) ir komanditinei ūkinei bendrovei (KŪB) „Arvi kalakutai“ (Marijampolė).

„Tai išties didelis pasiekimas, nes leidimus eksportui pavyko gauti per ganėtinai trumpą laiką. Paukštienos vertinimo procesas vyko greitai, nes su japonais dėl mėsos eksporto intensyviai bendradarbiaujame nuo 2013 m. Tikimės, kad iki šių metų kovo mėnesio bus baigtas derinti ir jautienos eksporto klausimas. Galime tik pasidžiaugti Japonijos kolegomis, ne vienerius metus trunkančiu kompetentingu ir sklandžiu bendradarbiavimu, taip pat džiugu, kad jie pasitiki Lietuvoje įdiegta maisto kontrolės sistema“, – komentavo VMVT direktoriaus pavaduotojas, atliekantis direktoriaus funkcijas Deividas Kliučinskas.

VMVT

Facebook komentarai