Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Japonija panaikino visus apribojimus prancūziškos jautienos importui

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Prancūzija penktadienį pranešė, kad Japonija sutiko panaikinti paskutinius apribojimus prancūziškos jautienos importu praėjus dviem dešimtmečiams po jų įvedimo dėl galvijų spongiforminės encefalopatijos (GSE).

Nuo 1996 metų Japonija uždraudė jautienos importą iš Didžiosios Britanijos dėl GSE protrūkio, o 2000 metais draudimas buvo išplėstas visiems jautienos produktams iš ES.

Įvairių šalių vyriausybėms ėmusis priemonių suvaldyti ligos protrūkį, Japonija pasirinktinai leido importuoti gaminius kai kuriems eksportuotojams, įskaitant Prancūziją, kuriai nuo 2013 metų buvo leista į Japoniją importuoti iki 30 mėnesių amžiaus galvijų mėsą.

„Paskutiniame derybų rate ką tik visiškai panaikintas Japonijos įvestas embargas“, – sakoma Prancūzijos užsienio ir žemės ūkio ministerijų bendrame pranešime.

„Šis rezultatas suteikia naujų komercinių galimybių Prancūzijos galvijų pramonei. Dabar ji gali eksportuoti mėsą į Japoniją be jokių amžiaus apribojimų, įskaitant maltą mėsą“, – priduriame ranešime.

Prancūzija yra didžiausia jautienos gamintoja Europoje.

Praėjusiais metais Japonijos ambasada Prancūzijoje teigė, kad Tokijas į rinką, kurioje dominuoja Australija ir JAV, 2018 metais iš Prancūzijos importavo jautienos už mažiau nei 2 mln. eurų.

Facebook komentarai