Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

JAV ir Europos derybos dėl prekybos stringa dėl „nesaugaus“ amerikiečių maisto

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Jungtinių Valstijų derybos dėl prekybos su Europos Sąjunga (ES) ir Didžiąja Britanija iš dalies stringa dėl įtarimų, jog amerikiečių maisto standartai yra prasti, pareiškė Vašingtono vyriausiasis prekybos derybininkas.

„Manau, yra noro išspręsti visus klausimus, tačiau mes dėl kažkokių priežasčių ne itin daug pasistūmėjome į priekį“, – pareiškė JAV prekybos atstovas Robertas Lighthizeris (Robertas Laithaizeris) Kongreso įstatymų leidėjams.

„Europoje yra nuomonė, kuri, kaip manau, yra bendra, jog amerikiečių maistas yra nesaugus, nors Didžiojoje Britanijoje ši nuomonė, tikėtina, nėra taip plačiai paplitusi, kaip Europoje.“

Tokius nuogąstavimus jis pavadino „prastai užmaskuotu protekcionizmu“.

Derybose „su Europa yra labai sudėtingų klausimų ir šie klausimai bus labai sudėtingi ir derybose su Jungtine Karalyste. Tačiau viliuosi,... kad mums pavyks juos išspręsti.“

R. Lighthizeris pabrėžė, kad Jungtinių Valstijų „žemės ūkis yra geriausias pasaulyje“, o „[maisto] standartai yra saugiausi ir aukščiausi“.

„Manau, neturėtume painioti mokslo ir to, kam teikia pirmenybę vartotojai“, – pareiškė jis.

Pasak prekybos atstovo, žemės ūkis buvo visų neseniai vykusių derybų dėl prekybos centre ir šiuo klausimu amerikiečiai pasiekė „didžiulę, didžiulę pergalę“ naujajame JAV, Meksikos ir Kanados laisvosios prekybos susitarime (USMCA), taip pat su Kinija ir Japonija pasiektuose susitarimuose.

Tačiau derybose su Didžiąja Britanija „turėsime problemų dėl žemės ūkio“, įspėjo jis.

R. Lighthizeris pažadėjo, jog derybose dėl JAV žemės ūkio produktų eksporto nebus leistasi į jokius kompromisus.

„Arba mes turėsime sąžiningas galimybes žemės ūkiui, arba nebus jokio susitarimo su nė viena iš šių šalių [JK ir ES]“, – pabrėžė jis.

JAV ir ES derybos dėl prekybos stringa jau ne vieną mėnesį. Kyla ginčų dėl, be kita ko, subsidijų orlaivių gamintojams „Boeing“ ir „Airbus“, dėl skaitmeninio mokesčio, taip pat dėl žemės ūkio.

O gegužės pradžioje JAV pradėjo derybas su Didžiąja Britanija dėl „plataus užmojo“ laisvos prekybos susitarimo, kuris būtų įgyvendinamas metų pabaigoje pasibaigus pereinamajam laikotarpiui po „Brexito“.

Facebook komentarai