Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Jungtinės Karalystės sėjamosios „Mzuri“ įsitvirtino Lietuvos rinkoje

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
"Lifrania" vadovas Vidas Vadopalas nė kruopelytės neabejoja, kad "Mzuri" taikoma technologija padeda bet kuriam ūkiui gauti prognozuotą derlių ir išvengti nuostolių net sudėtingais metais.
"Lifrania" vadovas Vidas Vadopalas nė kruopelytės neabejoja, kad "Mzuri" taikoma technologija padeda bet kuriam ūkiui gauti prognozuotą derlių ir išvengti nuostolių net sudėtingais metais.
Printer Friendly, PDF & Email

Apie 1 400 hektarų dirbanti UAB „Lifrania“  tapo oficialia „Mzuri“ produkcijos platintoja Lietuvoje. „Jau dvejus metus savo ūkyje naudojame juostinę sėjamąją „Mzuri Pro-Til 6T Select“, o nuo šiol tapome ir oficialiu šio gamintojo platintoju“, – „Agroetai“ teigė „Lifrania“ direktorius Vidas Vadopalas.

Suvalkijoje, netoli Marijampolės, įsikūrusi ir jau du dešimtmečius veikianti „Lifrania“ sėkmingai plėtoja augalininkystę, teikia paslaugas ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms, taikydama naujas agrarines technologijas.

Būtent „Mzuri“ taikoma sėjamųjų technologija įmonei padėjo išvengti derliaus nuostolių pastaruosius dvejus metus. „Visi skundėsi, kad dirvožemyje trūko drėgmės. Tačiau mes šios problemos išvengėme „Mzuri“ juostinės sėjamosios dėka. Tiesioginis sėklos įterpimas ir tręšimas – būtent ši „Mzuri“ technologija leido išvengti nuostolių“, – pasakojo V. Vadopalas.

Jis pabrėžė, kad tiesioginis sėklos įterpimas leido dirvožemyje išsaugoti drėgmę. Iškultivavus žemę, ypač sausu metų laikotarpiu, drėgmė kaipmat išgaruoja.

Per dvejus metus „Mzuri Pro-Til 6T Select“ sėjamąja įmonė apdirbo daugiau kaip 3 500 hektarų ir derliumi nė sykio nesiskundė. Maža to, įmonė teikė paslaugas ir kitiems ūkiams. Įdomu tai, kad kartu su trąšų  įterpimu siaurose juostose „Mzuri Pro-Til 6T Select“ palieka ankstesnio derliaus liekanas ant neįdirbtų tarpueilių paviršiaus.

„Teko ne kartą lankytis Anglijoje, bendrauti su gamintoju. Džiaugiamės, kad tapome „Mzuri“ atstovu ir galime britų patirtimi pasidalinti su kitais ūkininkais“, – sakė V. Vadopalas.

„Mzuri“ sėjamosios pasižymi dar ir tuo, kad tai yra tiksliosios žemdirbystės atstovės. „Mzuri Pro-Til“ įdirba tik siauros dirvos juostas, įterpia trąšas per visą juostą, pasėja sėklas vienodame, elektronikos pagalba nustatytame gylyje, taip pat sudaro optimalias sąlygas greitam sudygimui, augalų augimui ir dideliam geros kokybės derliui.

Dalis Lietuvos ūkininkų su „Mzuri“ sėjamosiosmis jau yra susipažinę. „Lifrania“ yra surengusi ne vieną tokį pažintinį demo turą tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje.

Įmonė užsiima išimtinai augalininkyste (javai, žirniai, pupos, cukriniai runkeliai).

Facebook komentarai