Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

„Ką pasėsi... 2019“ iš arčiau: „Laumetris“ priekaba kanapėms vežti ir noraginis skutikas su hidraulika

Autorius: Agroeta
„Ką pasėsi... 2019“ iš arčiau: „Laumetris“ priekaba kanapėms vežti ir noraginis skutikas su hidraulika
„Ką pasėsi... 2019“ iš arčiau: „Laumetris“ priekaba kanapėms vežti ir noraginis skutikas su hidraulika
Printer Friendly, PDF & Email

(Kaunas, balandžio 4 d.) Ketvirtadienį prasidėjusioje tarptautinėje parodoje „Ką pasėsi... 2019“ dalyvauja nemažai Lietuvos žemės ūkio technikos gamintojų. Vienas tokių UAB „Laumteris“, kurio stende pateikiama nemažai naujienų. „Agroeta“ jau rašė, kad „Laumetris“ gaminama puspriekabė silosui vežti „PTL-50“ pelnė „Ką pasėsi... 2019“ medalį. Ši traktorinė puspriekabė silosui transportuoti yra itin talpi, galinti gabenti net 65 kub. metrus siloso. Vienas jos privalumų tas, kad puspriekabė transporteriu gali būti iškraunama tiesiog per dvi minutes. „Ūkininkai priekabas paprastai perka rudenį, kai reikia derlių vežti, bet šį pavasarį neįprastai daug užsakymų turime būtent priekaboms“, – pasakojo UAB „Laumetris“ Pardavimų skyriaus vadybininkas Artūras Goceitas.

Naujiena – priekaba kanapėms vežti

Pagrindine naujiena A. Goceitas įvardijo priekabą pluoštinėms kanapėms vežti. Jis pripažino, kad ši verslo šaka šiuo metu „yra ant bangos“. Priekaba išsiskiria tuo, kad ji yra specializuota, pritaikyta kanapių stiebams, viršūnėlėms vežti.

„Juk su kanapėmis problema yra ta, kad vežant įprastoje priekaboje kanapių stiebeliai sušoka į gumulus ir pradeda šusti. Mūsų priekaba neleidžia stiebeliams šusti, nes iš apačios kanapės ventiliuojamos. Ventiliatorius pučia orą ir neleidžia kanapėms sukristi, todėl jos ir nesušunta“, – aiškino A. Goceitas.

Priekabos privalumu A. Goceitas įvardijo tai, kad visas kanapių iškrovimas yra transporteriu. Priekyje sumontuota orpūtė, kuri nuolat pučia orą į kėbulo dugną. „Čia cirkuliuoja oras ir per perforuotą lakštą patenka į vidų. Tad oras visuomet kedena kanapes ir jos nesukrenta“, – kalbėjo A. Goceitas.

„Agroeta“ įsitikino, kad Lietuvoje pagaminta priekaba išties įdomu, tad ties ja vertėtų ilgėliau stabtelėti.  

Skutikas su hidrauline sistema

Tarp kitų „Laumetrio“ produktų – priekabos, kultivatoriai, giluminiai purentuvai, strėliniai, diskiniai skutikai.

Ūkininkus turėtų sudominti „Laumetrio“ 4 metrų noraginis skutikas, kuris skirtas faktiškai pakeisti plūgą, nors manoma, kad jo pakeisti neįmanoma. Šiuo noraginiu skutiku galima dirbti bet kokią žemę.

Artūras Goceitas demonstruoja noraginį skutiką su hidrauline sistema.

„Jei žemė labai akmenuota, tai ant kiekvienos skutiko kojos yra hidraulinė apsauga. Jei skutiko kelyje pasitaiko akmuo, hidraulika tą koją pakelia“, – aiškino A. Goceitas.

Kitu privalumu laikoma tai, kad hidraulinė sistema leidžia ūkininkui nustatyti reikiamą slėgį į dirvą. „Pavyzdžiui, praėjusiais metais ruduo buvo labai sausas. Kai kurių kitų gamintojų skutikai, kurie buvo su spyruokline apsauga, tiesiog negalėjo įdirbti žemės. Savo ruožtu su hidrauline sistema galima sureguliuoti pageidaujamą spaudimą“, – pabrėžė UAB „Laumetris“ Pardavimų skyriaus vadybininkas A. Goceitas.

Bendrovės atstovai tikina, jog visiems jos gaminiams atliekama patikra, kokybės kontrolė. Kiekviena dalis turi savo unikalų numerį, tad bet kada „Laumetrio“ gamyklos specialistai gali atsekti, kur ir kodėl kilo problema beiskubiai ją ištaisyti. „Laumetrio“ stende parodoje „Ką pasėsi... 2019“ rasite ir kitų naujienų.

Ketvirtadienį prasidėjusi paroda finišuos šeštadienį.

Agroeta

Facebook komentarai