Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kailinių žvėrelių fermose – narvų tuštėjimo metas

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos (LŽAA) vadovas Č. Tallat-Kelpša sako, kad mūsų šalies žvėrelių augintojams – išbandymų metas.
Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos (LŽAA) vadovas Č. Tallat-Kelpša sako, kad mūsų šalies žvėrelių augintojams – išbandymų metas.
Printer Friendly, PDF & Email

Praėjus pirmajai pandemijos bangai, dauguma žemės ūkio verslo šakų atsigauna, tačiau kailinių žvėrelių augintojų nuotaikos – vis dar prastos.

Didžiausi Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, užaugintų audinių kailių pirkėjai buvo kinai, bet siaučiant koronavirusui jų susidomėjimas šią produkcija gerokai sumažėjo.

Po ilgos pertraukos Helsinkyje ir Kopenhagoje surengtuose kailių aukcionuose lankėsi apie 50 verslininkų iš Kinijos, kai anksčiau, pasak Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos (LŽAA) vadovo Česlovo Tallat-Kelpšos, jų būdavo bent 10 kartų daugiau.

„Kai pavasarį viskas sustojo, taip stovi ir po šiai dienai“, – „Agroetai“ sakė Č.Tallat- Kelpša. Be to, Vilkijoje žvėrelius auginantis verslininkas teigė, kad dabartinės kailių kainos aukcionuose netenkina augintojų. „Kailių kainos aukcionuose dabar tesiekia 15 – 16 eurų už vienetą, kai žvėrelį užauginti reikia bet 28 eurų“, – dėstė LŽAA vadovas.

Lietuvos  žvėrelių fermose šiuo metu aktyvūs darbai nevyksta ir nors darbuotojai kol kas neatleidžiami, tačiau čia atliekami tik būtiniausi darbai. Kai kuriuose ūkiuose mažinamas auginamų žvėrelių skaičius, o kiti svarsto iš viso trauktis iš šio verslo. „Tai labai rimtas išbandymas visiems žvėrelių augintojams, po kurio, mano įsitikinimu, išliks tik patys stipriausi“, – kalbėjo Č.Tallat-Kelpša.

Facebook komentarai