Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kaune startavo unikali tarptautinė paroda "Cannabis Hub.lt-2020": tikimasi kanapių auginimo proveržio

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Parodos „Cannabis Hub.LT-2020“ akimirkos.
Parodos „Cannabis Hub.LT-2020“ akimirkos.
Printer Friendly, PDF & Email

Penktadienį Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje ankstų rytą startavo dvi dienas truksianti pirmoji Lietuvos pluoštinių kanapių verslo paroda ir ateities sandorių mugė „Cannabis Hub.LT-2020“.

Vienas parodos organizatorių, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Mokslo ir technologijų parko bei Kanapių augintojų, perdirbėjų ir verslo inovatorių asociacijos (KAPVIA) atstovas Rimantas Čiūtas tikisi, kad ši paroda neišvengiamai duos impulsą ūkininkams imtis kanapių auginimo.

„Žvelgiant realiai, tai unikali paroda. Pirmoji tokio pobūdžio specializuota, be to, tarptautinė paroda, kurioje pristatoma šiuo metu geriausia kanapių auginimo praktika, vyks diskusijos, konferencija“, – „Agroetai“ sakė R. Čiūtas.  

Parodoje pristatoma specializuota žemės ūkio technika (derliaus nuėmimo, stiebų įterpimo į žemę technika ir kt.), pluoštinių kanapių sertifikuotos sėklos ir šiuolaikiškos auginimo technologijos, taip pat ekologinės trąšos, augalų apsaugos priemonės ir biostimuliatoriai.

Parodoje dalyvauja keliasdešimt dalyvių, tarp kurių biotechnologijų bendrovė „Biodinamika“, gaminanti organines birias granuliuotas ir skystas koncentruotas trąšas iš mėsinių galvijų mėšlo komposto, bendrovė "Bokštuva", žemės ūkio technikos rinkos atstovai "Horo mechanika", „DOJUS agro“, „Laumetris“ ir kt. Prieš parodos atidarymą vyko registracija, dalyviai galėjo išgerti kavos, pasivaišinti kanapine arbata.

Parodą „Cannabis Hub.LT-2020“ sudaro specializuota kanapių verslo paroda, ateities sandorių mugė ir tarptautinė konferencija. Renginio pavadinimas, išvertus pažodžiui, reiškia Lietuvos 2020 metais siūlomą kanapių verslo bendrystės erdvę.

Renginio organizatoriai tikisi, kad bendromis jėgomis pavyks sukurti šią kanapių verslo bendrystės erdvę ir ją pripildyti inovacijomis, naujojo verslo gerosios patirties dalinimusi ir sėkmingais verslo sandoriais.

Renginys yra atviras – jame nemokamai gali dalyvauti kiekvienas asmuo, besidomintis pluoštinių kanapių verslu. Tuo pačiu mūsų renginys yra tarptautinio pobūdžio, apie jį žino Europos, JAV ir Kanados kanapių verslo atstovai.

Lietuvoje kanapių pasėlių plotai kasmet padidėja bent dvigubai. Kaip teigia specialistai, pagrindinė kanapių verslo bumo priežastis yra mokslo atrastos naujos vertingosios pluoštinių kanapių savybės ir sparčiai besivystančios šiuolaikiškos perdirbimo technologijos, kurios labai išplėtė pluoštinių kanapių žaliavos pritaikomumą. Anksčiau kanapės buvo naudojamos kaip techninė kultūra, teikianti pluoštą, sėklas ir aliejų.

Facebook komentarai