Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kėdainiečiai į daržovių rinką metė kozirį – lietuviškus arbūzus

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Agronomas Jonas Valevičius patenkintas arbūzų derliumi.
Agronomas Jonas Valevičius patenkintas arbūzų derliumi.
Printer Friendly, PDF & Email

Agurkus ir kitas šiltnamių daržoves auginantys UAB „Agrošiltnamiai“ specialistai, šiomis dienomis daržovių rinką sudrebino į ją pateikdami Lietuvoje užaugintus arbūzus.

Pasak įmonės vadovo Pauliaus Andriejavo, pirmieji bandymai auginti arbūzus buvo padaryti dar praėjusiais metais.

„Pernai arbūzų auginome šiltnamyje ir sekėsi gana ne blogai, todėl šiemet pabandėme lauke, juolab, kad mūsų prekybos partneriai, prekybos tinklas „Lidl“, pareiškė norą prekiauti Lietuvoje užaugintais arbūzais“, – „Agroetai“ pasakojo P. Andriejavas.

'''

                                                  Prekybai paruošti arbūzai.

Šalia bendrovės šiltnamių, jai priklausančiose žemėse, kėdainiečiai arbūzų daigais apsodino maždaug 2,5 ha plotą.

„Paprastai arbūzų derlius siekia apie 30 t/ha, tačiau mes tikimės iš viso gauti panašų kiekį“, – kalbėjo P. Andriejavas, užsimindamas, kad mokantis auginti arbūzus klaidų nepavyko išvengti. Anot pašnekovo, arbūzų daigai šiemet buvo pasodinti kiek per anksti, todėl lepios daržovės nyko ir deramai neaugo.

Bendrovės agronomas Jonas Valevičius portalui sakė, kad jų arbūzai nematė jokių cheminių preparatų todėl, pagal galimybes, užaugo visiškai sveiki.

„Buvome nutarę arbūzus auginti natūraliai, tai juos laistėme tik vandeniu ir nepurškėme jokia chemija“, – kalbėjo J. Valevičius, užsimindamas, kad nepurškiant piktžolės augo tarsi ant mielių, dėl to rankomis ravėti arbūzų lauką teko bent tris kartus.

Kėdainiečių užauginti arbūzai skiriasi nuo atvežtinių: jie itin traškūs, sutingi ir saldoko gaivaus skonio, o svarbiausia itin švieži, nes jų transportavimas iki vartotojo užtrunka tik kelias valandas.

„Agrošiltnamių“ vadovas šį eksperimentą vertina pozityviai.

 „Jei pirkėjams patiks, kitais metais užauginsime dar daugiau lietuviškų arbūzų, juolab, kad nuosavos žemės aplink šiltnamius įmonė turi pakankamai“, – sakė P. Andriejavas.

Facebook komentarai