Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Kėdainių rajone ūgtelėjo baimę praradusios vilkų gaujos

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Lionius Stanevičius ir V. Inčiūrienės nuotrauka, kuioje užfiksuotas vilkas, nufotografuotas iš traktoriaus kabinos.
Lionius Stanevičius ir V. Inčiūrienės nuotrauka, kuioje užfiksuotas vilkas, nufotografuotas iš traktoriaus kabinos.
Printer Friendly, PDF & Email

Prieš prasidedant šio savaitgalio medžioklėms Lietuvoje jau buvo sumedžiota 111 vilkų. Žinant, kad Aplinkos ministerija buvo išdavusi leidimą šalyje sumedžioti 120 plėšrūnų, nesunku paskaičiuoti, jog dar galimi 9 taiklūs šūviai.

Praėjusios vasaros pradžioje Kėdainių rajono miškuose gyveno apie 50 vilkų, tad tikėtina, kad atvedus jauniklius šis skaičius galėjo išaugti iki 150. Lyginant tarp šalies rajonų tai yra bene didžiausia populiacija. Šį sezoną Kėdainių medžiotojams kol kas pavyko sumedžioti tik 5 plėšrūnus, tad puikai suprantamas vietinių ūkininkų nerimas dėl pavasarį prasidėsiančios ganiavos.

„Jei pusšimtis vilkų padarė nemažų nuostolių ir netgi įvarė baimės kaimo gyventojams, tai ką padarys tris kartus gausesnės jų gaujos?“ – klausia Kėdainių krašto gyvulių augintojai. 

„Nėra sniego, visur išlikusi aukšta pernykštė žolė, vešlūs krūmynai dalinai vis dar su lapais, todėl sumedžioti vilką nėra taip paprasta“, – teisinosi Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius. Patyręs medžiotojas „Agroetai“ sakė, kad vilkai medžioklių metu matomi gana dažnai ir šauta į juos buvo nemažai kartų.

„Kartais pilkiai buvo per toli, kartais sutrukdė kitos priežastys, bet rezultatas yra toks, koks yra“, – teigė L. Stanevičius, be kita ko užsimindamas, kad nė vienas vilkas nebuvo sumedžiotas variminėje medžioklėje, o tik tykojant.

Reikia suprasti ir medžiotojų vadovą, juk sėkmė tokia nepastovi. Negi dabar prašysi kitų Lietuvos medžiotojų: „Jūs su vilkais pristabdykit, kol mes, kėdainiečiai, likusius kvotinius plėšrūnus pas save sumedžiosim“.

L.Stanevičius tikisi, kad vilkų medžioklės kvota dar šiemet bus padidinta, nes vietos medžiotojai dažnai pastebi vienišus, nuo gaujų atsiskyrusius plėšrūnus, o šie, pasak pašnekovo, yra praradę baimės jausmą ir gali padaryti rimtų problemų.

Facebook komentarai