Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kelmės miesto Kražantės upės tvenkinys išliks

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Kelmėje, Kražantės upėje esanti užtvanka, išliks. Dalios Karpavičienės nuotr.
Kelmėje, Kražantės upėje esanti užtvanka, išliks. Dalios Karpavičienės nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kelmėje numatyta gerinti žuvų migracijos sąlygas žemiau Kelmės užtvankos slenksčio Kražantės upės ruože ir atlikti upės vagos tvarkymo darbus, nors būta ketinimų užtvanką išardyti.

Dėl programos „Kurk Lietuvai“ kartu su Aplinkos ministerija vykdomo projekto „Tarpinstitucinės komunikacijos skatinimas upių atvėrimo žuvims klausimu“ praėjusią savaitę Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas, Egidijus Ūksas kreipėsi į žemės ūkio ministrą A. Palionį ir aplinkos ministrą K. Mažeiką. Šią savaitę  gautas Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupės  vyresniojo patarėjo V. Graičiūno atsakymas, kuriame ir konstatuota apie upės vagos tvarkymo darbus.  

Aplinkos ministerija, Žemės ūkio ministerija, programos „Kurk Lietuvai“ projektas „Tarp institucinio bendradarbiavimo skatinimas upių atvėrimo žuvims klausimu“ nesvarsto galimybės demontuoti Kelmės miesto tvenkinio Kražantės upėje užtvankos. Žemės ūkio viceministras P. Narkevičius savo atsakyme patvirtino, kad savivaldybė nuo 2010 metų iki šiol vykdė ir vis dar vykdo priemones, susijusias su Kelmės užtvanka. Pažymima, kad savivaldybė su Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos jau ir be užtvankos išardymo užtikrina programos „Kurk Lietuvai“ projekto siekį – padėti savivaldybėms pašalinti žuvų migracijos kliūtis.

Jau yra parengtas Kražantės upės ruožo žemiau užtvankos slenksčio vagos tvarkymo techninis darbo projektas, kurio vienas iš tikslų – užtikrinti visų migruojančių žuvų priplaukimą prie žuvų pralaidos esant vidutiniams ir minimaliems upės vandens lygiams, bei migruojančių žuvų patekimą į aukščiau užtvankos esančias nerštavietes. Viceministras P. Narkevičius informavo, jog Žemės ūkio ministerija nepritaria programos galimam ketinimui demontuoti Kražantės upėje esančią užtvanką, bei dėkoja Kelmės rajono savivaldybei už bendradarbiavimą.

 

 

 

 

Facebook komentarai