Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„KG Group“ vadovas T. Barštys: „Tikėtina, kad žemesnės klasės grūdų bus sulaukta daugiau nei praėjusiais metais

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Kaunas, rugpjūčio 9 d.) Lietūs toliau merkia Lietuvą, apsunkindami ūkininkams javapjūtę. Daugelyje pasėlių telkšo balos, o žemės ūkio specialistams tenka ištaikyti bent nedidelį geresnių orų „langą“, per kurį technika nuima derlių.

„KG Group“ valdybos pirmininkas Tautvydas Barštys portalui „Agroeta“ teigė, jog į elevatorius pristatomi įvairios kokybės grūdai, bet jei ir toliau pils lietūs, grūdų kokybė tik prastės.

„Šiuo metu AB „Kauno Grūdai“ supirkimo aikštelėse pristatomi įvairios kokybės grūdai: tiek aukščiausios „Ekstra“ ir pirmos klasės kviečių, tiek žemesnių 2, 3 ir 4 klasių grūdų, – kalbėjo T. Barštys. – Lyginant su praėjusiais metais, šiemet grūdų piltinis tankis yra mažesnis. Tai reiškia ir žemesnę grūdų kokybę. To priežastis – nuolatiniai lietūs“.

„KG Group“ vadovas aiškino, kad prognozuoti galutinę derliaus kokybę dar ankstoka.

„Tikėtina, kad esant prastesniems orams, žemesnės klasės grūdų bus sulaukta daugiau nei praėjusiais metais“, – pabrėžė „KG Group“ valdybos pirmininkas T. Barštys.

Vakar Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas sakė, kad jau pasitaiko atvejų, kai supirkėjui atvežtus grūdus tenka gabenti atgal namo. Supirkėjai grūdų nepriima dėl standarto rodiklių neatitinkančių parametrų.

Pasak A.Macijausko, dėl nuolat pliaupiančio lietaus nuimti ekstra klasės grūdus laimė nusišypsos nedaugeliui. Šiuo metu daugiausia grūdų yra antros, trečios ar net ketvirtos klasės.

„Agroeta“ inf.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Facebook komentarai

bas

a