Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kiek ėriukų išgelbėta sumedžiojus pirmąjį vilką?

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Užvakarykštį vakarą Kėdainių rajone buvo sumedžiotas pirmasis vilkas. Prasminga, jog tai pavyko padaryti ne kam nors kitam, o Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkui Lioniui  Stanevičiui. Beje, jam tai buvo pirmasis pilkis per 40 metų medžiotojo karjerą.

Kėdainių medžiotojai jau anksčiau buvo suskaičiavę, kad rajono miškuose bei pamiškėse gyvena 50 plėšrūnų, kurie buvo pasidalinę į 9 šeimas. Daugiausiai jų buvo Gudžiūnų, Surviliškio ir Truskavos seniūnijose.  Vienoje iš jų (Surviliškio) neseniai vilkai kaip reikiant įvarė baimės žmonėms, todėl medžiotojai pasalą surengė būtent tuose miškuose.

„Pamiškėje tykojant žvėrių, vilkas atėjo nuo lauko pusės. Manęs tai per daug nenustebino, nes mes su kolegomis jau anksčiau įtarėme, kad dalis plėšrūnų gyvena urvuose, netoli miško, nedirbamos žemės plotuose. Šūvis ir viskas baigta“,- nedaugžodžiavo patyręs medžiotojas.

Prieš keletą metų, pamatyti, o juo labiau sutikti vilką buvo didelė retenybė, dabar gi – pamiškėse gyvenantys žmonės juos mato itin dažnai. O tai, pasak medžiotojų, rodo, kad šių plėšrūnų populiacija yra ženkliai per didelė.

Facebook komentarai