Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kinija imasi gaivinti kiaulininkystės pramonę – parengė skatinimo planą

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Siekdama atkurti kiaulininkystę iki lygio, buvusio prieš afrikinio kiaulių maro protrūkį, Kinija planuoja skirti kuo daugiau žemės kiaulių auginimui, įskaitant teritorijas, kuriose dėl aplinkosaugos priežasčių anksčiau buvo uždrausta užsiimti šia veikla, penktadienį pranešė žemės ūkio ministerija.

Šalies institucijos parengė trejų metų planą, skirtą atkurti kiaulių fermas, kuriose dėl ligos protrūkio teko išskersti gyvulius.

Plane numatytos priemonės, skirtos iki 2020-ųjų pabaigos palengvinti kiaulininkystei skirtos žemės įsigijimo procesą ir bei sumažinti „draudžiamų“ kiaulių auginimo zonų, pranešė ministerija.

Nuspręsta, kad miestai ir apskritys, kuriose anksčiau dėl aplinkos apsaugos priežasčių buvo uždrausta auginti kiaules, turi būti „reformuoti“, kad iki 2021 metų būtų galima normalizuoti kiaulienos gamybą.

Dėl afrikinio kiaulių maro protrūkio, prasidėjusio praėjusių metų rugpjūtį, didelis kiaulių skaičius buvo išskerstas, o kiaulienos kainos išaugo taip smarkiai, kad pradėjo kelti grėsmę šalies politiniam ir ekonominiam stabilumui.

Remiantis oficialiais duomenimis, dėl ligos buvo sunaikinta daugiau nei milijonas kiaulių, tačiau specialistai teigia, kad tikrasis skaičius yra daug didesnis.

Tai, savo ruožtu, pakėlė ir kitų rūšių mėsos, įskaitant jautieną, vištieną, antieną, taip pat kiaušinių kainas, vartotojams pereinant prie kitų baltymų šaltinių.

Siekdamas patenkinti paklausą, Pekinas padidino kiaulienos importą. Europos Komisijos duomenimis, sausio–balandžio mėnesiais importo iš Europos Sąjungos srautas buvo 37 proc. didesnis.

Kiek anksčiau šį mėnesį Kinija taip pat pareiškė planuojanti atnaujinti jautienos ir kiaulienos importą iš Kanados, kuris buvo nutrūkęs birželį dėl įtampos dviejų šalių santykiuose, susijusios su Kinijos milžinės „Huawei“ finansų direktorės suėmimu Kanadoje.

Nacionaliniai įstatymai leidžia savivaldybėms uždrausti kiaulių auginimą tam tikrose vietose, siekiant kontroliuoti taršą, saugoti gamtos rezervatus ir palaikyti švaraus vandens tiekimą.

Valdžia pastaraisiais metais nurodė didelėms kiaulių fermoms įrengti atliekų šalinimo sistemas ir pasirūpinti geriamojo vandens šaltinių bei miesto teritorijų apsauga nuo fermų poveikio.

Tuo tarpu Kinijos valdžiai mėginant kontroliuoti kainas didžiausioje pasaulyje kiaulienos rinkoje, savivaldybės spaudžiamos mažinti saugomų teritorijų dydį.

Žemės ūkio ministerija penktadienį pranešė, kad per ateinančius trejus metus įsteigs 120 „pavyzdinių ūkių“ ir padidins subsidijas kiaulių augintojams.

Ministerija taip pat pareiškė, kad imsis priemonių ligos kontrolei ir skatins centralizuotą profesionalų užsikrėtusių kiaulių skerdenų šalinimą.

Facebook komentarai