Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kinija netaikys didesnių muitų iš JAV importuojamai kiaulienai ir sojoms

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kinija penktadienį pranešė, kad kai kuriems JAV žemės ūkio produktams, įskaitant kiaulieną ir sojas, nebus taikomi didesni muitai, artėjant spalio mėnesį numatytam prekybos derybų tarp Pekino ir Vašingtono ratui.

„Valstybės tarybos Muitų komisija netaikys papildomų muitų kai kuriems iš JAV importuojamiems žemės ūkio produktams, tokiems kaip sojos ir kiauliena“, – pranešė Kinijos valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“, remdamasi informuotais šaltiniais.

Tai yra dar viena priemonė, skirta sušvelninti įtampą tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų, kurios pastaruosius metus yra įsivėlusios į didelį prekybos karą, lėmusi pasikeitimą abipusiais muitais šimtų milijardų JAV dolerių vertės prekėms.

O trečiadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) pranešė iki spalio 15 dienos atidedantis muitų didinimą Kinijos gaminiams, kurių metinis importas sudaro 250 mlrd. JAV dolerių.

Tą pačią dieną Kinija pranešė, kad laikinai netaikys papildomų muitų 16 kategorijų amerikiečių gaminiams.

D. Trumpas ne kartą yra apkaltinęs Pekiną nesilaikant pažadų padidinti JAV žemės ūkio produkcijos pirkimus, kad būtų sumažintas didžiulis JAV prekybos su Kinija deficitas.

JAV ūkininkai – svarbi D. Trumpo elektorato dalis 2020 metų JAV prezidento rinkimuose – smarkiai nukentėjo nuo pakitusių prekybos santykių.

Abiejų šalių derybininkai turėtų susitikti Vašingtone spalio pradžioje.

Facebook komentarai