Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Kinijos žibintus Pakruojo dvare temdo lietuviškas godumas

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Šviesos instaliacijų festivalis "Didieji Kinijos žibintai. Visatos ženklai".
Šviesos instaliacijų festivalis "Didieji Kinijos žibintai. Visatos ženklai".
Printer Friendly, PDF & Email

Nuo savaitgalio Pakruojo dvaras priima lankytojus, kurie gali pasigrožėti šviesos festivaliu „Didieji Kinijos žibintai“. Didžiausioje Lietuvoje išlikusioje dvaro sodyboje kūrėjai iš Kinijos įrengė daugiau kaip 30 teminių šviesos instaliacijų, susijusių su Visata. teigiama, kad tai didžiausias tokio pobūdžio festivalis Baltijos šalyse.

Kiekvienas čia apsilankęs galės susipažinti ir su savo metų ženklu. Kiekvienam jų kinai sukūrė po instaliaciją. Kalbama, kad šviesos instaliacijoms meistrai iš Kinijos panaudojo net 16 000 kv. metrų šilko ir apie 16 kilometrų girliandų.

Šįkart iš daugybės šilko žibintų sukurtos skulptūros siekia net 8 metrus aukščio. Dvaro teritorijoje nušvitę daugybė gyvūnų. Vienus sužavės šviečiančių gėlių alėjos, didžiulis drugelis, kiti gali nusifotografuoti prie kinų globojamų pandų medžio ir net apsikabinti su Panda, kuri lankytojų laukia išskėstomis rankomis, tarsi sakydama „Prieikite ir apsikabinkime“.

Pagrindinėje aikštėje šviesos galią primena legendomis apipintas monstras Nian, kiaulių šventykla. Aikštėje sumontuota ir nedidelė scena, kurioje vyksta šokių meistrų iš Kinijos pasirodymai. Įspūdingai atrodė šokėjas su kauke, kuris nepastebimai pakeisdavo tiek jos mimiką, tiek spalvą. 

Iš porceliano yra pagaminta įspūdinga 3 metrų aukščio drakono ir fenikso dievybių skulptūra, kuri čia pat kviečia lankytojus paskanauti rytų skonių.

Tiesa, iš pažiūros "kiniškas" maistas čia nėra pigus. Norint pavakarieniauti, teks kinų drabužiais persirengusioms lietuvaitėms už lėkštę troškinio sumokėti 10 eurų. Buvo lankytojų, kurie piktinosi ne tiek kaina, kiek patiekiamo maisto kokybe. Vos pravėsęs troškinys, visiškai atvėsdavo net nebaigus jo valgyti, o pasirinkti kitos maitinimo įstaigos jokių galimybių nėra. 

Senovinėje spirito varykloje galima įsigyti unikalios receptūros gėrimų. Už nedidelę, apie 200 ml buteliuką teks sumokėti 12 eurų. Puslitris kainuos 24 Eur. Įsigyti šiuos gėrimus galima iki 20 valandos, nes ir čia galioja "Verygos valanda". 

Bilietai į šį festivalį irgi nėra pigūs. Vaikams kainuoja po 10 eurų, o suaugusiesiems 12 Eur. Įvairiausi niekniekiai pas prekeivius atitinka Nidos ir Palangos kainas. Organizatoriai teigia, kad pernai festivalį aplankė per 120 000 žmonių.

Facebook komentarai