Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kompensacijos – ne tik už stulpus

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vyriausybė šiandien pritarė Energetikos ministerijos siūlymui papildyti piniginių kompensacijų už elektros stulpus išmokėjimo tvarką, numatant vienkartines išmokas ne tik už sklypus, bet ir už statinius bei patalpas juose.

Iki šiol buvo kompensuojama už žemės servitutą, o Vyriausybės nauju nutarimu papildytas jau galiojantis nutarimas ir nustatyta vienkartinės kompensacijos už nekilnojamojo daikto – statinio, patalpos – servitutą apskaičiavimo ir išmokėjimo tvarka.

Kompensacijos bus skiriamos pateikus prašymą. Už nekilnojamojo daikto servitutą kompensacijų dydis sieks dešimtadalį nekilnojamojo daikto ploto, kurį užima energetikos infrastruktūros įrenginiai, 2017 metų vidutinės rinkos vertės. Iki šiol buvo atlyginama tinklų operatorių nuožiūra dvišalių susitarimų pagrindu.

Elektros tinklų operatoriai tiesti naujus tinklus, įrengti elektros energetikos objektus ir įrenginius galės sudarę sutartis su kito nekilnojamojo turto savininkais dėl kito nekilnojamojo turto servitutų nustatymo elektros tinklams įrengti tinklų operatoriams nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais nepriklausančiuose kituose nekilnojamuosiuose daiktuose. Nekilnojamojo daikto savininkams turės būti išmokėtos vienkartinės kompensacijos nuostoliams dėl servitutų atlyginti dėl prarastos galimybės naudoti nekilnojamąjį daiktą ar jo dalį. Kompensacijos dydis priklausys nuo kito nekilnojamojo daikto naudojimo pagal pagrindinę paskirtį ribojimų laipsnio.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos preliminariais vertinimais, vien kompensacijos už įstatymu nustatytus nekilnojamojo daikto servitutus gali siekti apie 1,6 mln. eurų.

Vyriausybė 2018 metų liepą patvirtino vienkartinių kompensacijų mokėjimo tvarką už servitutus, suteiktus ESO ir „Litgrid“. Už jau esamą servitutą (jeigu už jį dar nebuvo atlyginta) savininkas gauna 10 proc. sklypo dalies, kuriai nustatytas servitutas, vertės, kurią 2017 metais paskelbė Registrų centras. Už naujus servitutus kompensacijos dydis yra 50 proc.

Facebook komentarai