Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Koronavirusas toliau „šienauja“ gyvybes, naujas infekcijos židinys – Marijampolėje (nuolat atnaujinama)

Autorius: Kazys KAZAKEVIČIUS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Patvirtintas keturioliktasis mirties nuo koronavirusinės infekcijos atvejis, šį rytą pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Naujas viruso proveržis – ir Marijampolėje. Čia šiandien taip pat mirė vienas žmogus. 

Anot SAM pranešimo, praneša, koronavirusu infekuotas žmogus šiandien mirė Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Tai – keturioliktasis mirties atvejis šalyje. Asmuo priklausė rizikos grupei.

Vakar šalyje nuo koronaviruso sukeltų komplikacijų mirė 2 žmonės – Šiauliuose bei Vilniuje. Iš viso šiandien ryto duomenimis šiuo metu infekuoti 843 asmenys. Pasveikusiųjų skaičius didėja po truputį – apie vieną pasveikusį asmenį informavo Klaipėdos universitetinė ligoninė. Tad pasveikusiųjų yra 8.

Šiandien apie koronaviruso infekcijos proveržį paskelbė Marijampolės ligoninė. Joje patvirtinti 8 COVID-19 atvejai – 3 iš jų Vidaus ligų skyriaus pacientams, kiti 5 – ligoninės darbuotojams. Infekcija patvirtina dviems medicininio personalo ir trims ne medicininio personalo darbuotojams.

Vakare Marijampolės savivaldybės administracija informavo, kad vienas iš pacientų, priskirtų rizikos grupei, mirė. Tai penkioliktoji koronaviruso infekcijos auka.

Kaip skelbia ligoninės administracija socialinėje paskyroje, testuojami ir pacientai, ir personalas, o į vidaus ligų skyrius naujai ligoniai neguldomi. Kadangi infekuotieji dirbo arba gydėsi Vidaus ligų skyriuje – šis skyrius uždarytas ir vykdoma dezinfekcija. Taip pat bus tiriami visi 50 šiame skyriuje dirbusių darbuotojų ir 38 čia gydęsi pacientai.

„Nutiko tai, kas nutikti galėjo blogajame koronaviruso plitimo scenarijuje“, – teigė Marijampolės savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Karolis Podolskis. – „Protrūkis ligoninėje privertė sunerimti visus. Užsikrėtę medikai, pagalbinis personalas ir pacientai, izoliuojami Vidaus ligų skyriaus darbuotojai, iš kurių 27 apgyvendinami mūsų numatytose patalpose. Sunkiausia tai, kad ligoninėje gulintiems pacientams reikia medikų priežiūros, o po protrūkio ir priverstinės saviizoliacijos jaučiamas medicinos darbuotojų trūkumas“.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų centro Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys šiandien Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad, remiantis tyrimais, dabartinė koronaviruso situacija Lietuvoje atskleidžia dvi tendencijas – artimiausiu metu gali padidėti ir mirusiųjų, ir pasveikusiųjų nuo infekcijos skaičius.

Tokią išvadą jis daro remdamasis kitų šalių patirtimi bei Vilniaus universiteto mokslininkų sukurtu tendencijų modeliu. Jis taip pat rodė, kad artimu metu gali būti mirčių skaičiaus šoktelėjimas, juolab, kad šiuo metu jau yra padidėjęs skaičius sunkių ligonių. SAM duomenimis, šaloies ligoninėse yra gydomi 138 pacientai. 19 jų būklė yra sunki ir jie gydomi reanimacijoje. 12 iš jų yra papildomas tiekiamas deguonis, o 7 pajungti plaučių ventiliavimo aparatai.

Šalyje paskelbus karantiną žmonės SAM ragina maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Kaip skelbia agentūra BNS, policija per pastarąsias tris dienas nubaudė daugiau kaip pusantro šimto žmonių dėl karantino taisyklių pažeidimo. Įsigaliojus įstatymo pataisoms, policija penktadienį įgijo teisę skirti nuobaudas už sveikatos srities teisės aktų pažeidimus. Už nusižengimus, kurie sukėlė pavojų išplisti koronavirusui, fiziniai asmenys gali būti baudžiami nuo 500 iki 1 500 eurų, įmonių vadovai – nuo 1 500 iki 6 tūkst. eurų.

Policija per dvi savaitgalio dienas gavo 450 pranešimų apie saviizoliacijos ar karantino pažeidimus.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad šventinis Velykų savaitgalis bus kritinis laikotarpis valdant koronaviruso situaciją šalyje, ir paragino žmones likti namuose bei nevykti pas artimuosius.

„Velykų savaitgalis bus tikrai kritinis, kuomet gali kilti pagundų pajudėti iš namų, gali kilti pagundų aplankyti savo artimuosius, aplankyti tėvus ar senelius. Tikrai primygtinis prašymas to nedaryti“, – šiandien surengtoje spaudos konferencijoje sakė ministras.

Facebook komentarai