Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kretingos rajono miške šuo mirtinai sužalojo stirną

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kretingos rajono miške asmens paleistas laikos veislės šuo nusivijo stirną ir mirtinai ją sužalojo. Už tai asmeniui surašytas administracinių nusižengimų protokolas, taip pat reikės atlyginti laukinei gyvūnijai padarytą žalą, kuri siekia beveik 3,5 tūkst. eurų, nes paaiškėjo, kad stirna buvo vaikinga, praneša Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).

Atsižvelgdamas į tai, AAD primena, kad Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės numato, jog medžioklinius šunis ir plėšriuosius paukščius tam tikram medžioklės būdui parengti arba lauko bandymus, varžybas medžioklės plotuose natūraliomis sąlygomis vykdyti leidžiama tik leidžiamu šiais būdais medžioti terminu.

Šiems renginiams medžioklės plotuose organizuoti privaloma turėti visus medžioklei būtinus dokumentus. Kitais atvejais medžioklės plotuose šunys vedžiojami tik su pavadėliais. Už tokį taisyklių pažeidimą gresia bauda iki 90 eurų.

Taip pat primename, kad Miško lankymo taisyklės draudžia asmenims miške paleisti šunis be antsnukio. Antsnukis nebūtinas, kai šuo vedamas už pavadėlio. Už tokį pažeidimą fiziniams asmenims gresia bauda iki 50 eurų.

Facebook komentarai