Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kuriems individualia veikla užsiimantiems fiziniams asmenims taikomos pagalbos priemonės dėl neigiamo COVID-19 poveikio?

Autorius: prof. dr. Astrida MICEIKIENĖ, VDU Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto dekanė
Astrida Miceikienė
Astrida Miceikienė
Printer Friendly, PDF & Email

Siekiant suteikti pagalbą verslui, susidūrusiam su neigiamu poveikiu dėl COVID-19 plitimo, priimtos mokesčių ir Valstybinio socialinio draudimo ("Sodros") įmokų mokėjimą lengvinančios nuostatos.

Vastybinė mokesčių inspekcija, atsižvelgdama į nustatytus ribojimus individualios veiklos vykdymui dėl COVID-19, sudarė ekonominių veiklų sąrašą – jas vykdantiems, arba vykdžiusiems iki karantino paskelbimo, gyventojams bus taikomos analogiškos VMI ir „Sodros" pagalbos priemonės, kaip ir nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms. 

Neigiamą poveikį dėl COVID-19 patyrusių individualių veiklų su pažyma sąrašą galima rasti čia

Neigiamą poveikį dėl COVID-19 patyrusių vykdomų įsigijus verslo liudijimą sąrašą galima rasti čia
 
Ar žemės ūkio versle ir jį aptarnaujančiose veiklose dirbantiems su individualios veiklos pažyma dirbantiems asmenims taikomos pagalbos priemonės? Sąrašas gana ilgas, jame tarp visų veiklų yra žemės ūkio žaliavų ir gyvų gyvulių didmeninė prekyba, gėlių ir sodinukų didmeninė prekyba, žemės ūkio mašinų, įrangos ir reikmenų didmeninė prekyba, agrocheminių produktų ir trąšų didmeninė prekyba. Ūkininkavimo tarp šių veiklų nėra.

Individualią veiklą vykdantys gyventojai, kurių ekonominė veikla yra įtraukta į nukentėjusių nuo COVID-19 veiklų sąrašą ir kuriems nuo kovo 16 d. iki ekstremaliosios situacijos pabaigos, bei dar du papildomus mėnesius po jos, atsiras mokėtinų mokesčių, bus automatiškai, be prašymo:

  • atleidžiami nuo delspinigių, 
  • nebus inicijuoti nauji mokesčių išieškojimo veiksmai

Tokios pat sąlygos bus taikomos ir Valstybinio socialinio ir sveikatos draudimo įmokoms. 

Taip pat visiems Lietuvos gyventojams pailgintas pajamų deklaravimo, gyventojų pajamų mokesčio bei metinių valstybinio socialinio bei sveikatos draudimo įmokų sumokėjimo laikas dviem mėnesiais vėliau – VMI nukėlė pajamų mokesčio deklaravimo ir sumokėjimo terminą iki liepos 1 d.

Kaip informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija, jeigu iki liepos 1 d. nebus praėję du mėnesiai nuo ekstremalios situacijos pabaigos, į sąrašą įtrauktiems savarankiškai pagal pažymą veiklą vykdantiems gyventojams automatiškai bus taikomos mokestinės pagalbos priemonės: jiems nebus skaičiuojami delspinigiai, nebus pradedamas naujų mokesčių išieškojimas.  

 Pasibaigus ekstremaliajai situacijai jie turės du mėnesius mokesčiams sumokėti, arba sudaryti mokestinės paskolos sutartį be palūkanų. Tokios pačios sąlygos taikomos ir VSD bei PSD įmokoms, tačiau su „Sodra" reikės sudaryti atskirą įmokų mokėjimo dalimis sutartį.  

Jei gyventojas vykdo individualią veiklą pagal pažymą, kuri nėra įtraukta į nukentėjusių nuo COVID-19 ekonominių veiklų sąrašą, tačiau taip pat susidūrė su veiklos iššūkiais dėl pandemijos, po mokesčio sumokėjimo termino jis galės pateikti supaprastintą prašymą VMI, dėl mokestinių pagalbos priemonių taikymo: delspinigių neskaičiavimo, naujų mokesčių neišieškojimo, arba mokestinės paskolos sutarties sudarymo be palūkanų, tas pats prašymas galios ir „Sodros" įmokoms.  Tokius prašymus gali teikti ir ūkininkai.

 

Facebook komentarai